Share Button

Profesor Bogdan Chazan został mianowany na stanowisko konsultanta ds. ginekologii i położnictwa. Decyzję taką podjęła pisowska wojewoda – Agata Wojtyszek.

facebook.com/Nie płacę za Chazana

Do zadań konsultantów medycznych należą m.in. nadzór nad dostępnością do świadczeń medycznych oraz sprawdzanie, czy placówki medyczne realizują zadania z zakresu kształcenia i doskonalenia zawodowego personelu medycznego. Sporządzają także opinię o potrzebach kadrowych w reprezentowane przez nich dziedzinie medycyny.

Co piąty lekarz deklaruje, że korzysta z porad konsultantów wojewódzkich.

Bogdan Chazan słynie ze swoich ortodoksyjnych poglądów na aborcję – jest jej zdecydowanym przeciwnikiem. W 2014 roku został pozbawiony funkcji dyrektora Szpitala św. Rodziny za odmowę wykonania aborcji pacjentce, która miała do tego wszelkie, zgodne z prawem wskazania.

Lokalne środowiska w świętokrzyskiem protestują, zwracając uwagę, że człowiek o tak radykalnych, antyaborcyjnych poglądach nie powinien piastować tak odpowiedzialnej funkcji. Protestuje także miejscowy KOD.

„Bogdan Chazan jest krytykowany za głoszone poglądy, m.in. sprzeciwianie się przerywaniu ciąży w przypadku nieodwracalnej wady płodu, sprzeciwianie się finansowaniu in vitro ze środków publicznych, niepoparte naukowo twierdzenie, że osoby o poglądach lewicowych mają częściej problemy z zajściem w ciążę. W swoich wypowiedziach Bogdan Chazan gardzi obowiązującymi przepisami, które dopuszczają legalną aborcję” – czytamy w oświadczeniu tej organizacji, przytaczanym przez onet.pl.

Działacze dodają, że ta nominacja obraża świętokrzyskie kobiety i jest także przejawem pogardy dla poglądów znacznej części społeczeństwa. Wyrażają obawy, że nominacja Chazana wpłynie negatywnie na poziom opieki zdrowotnej nad kobietami i ich nowo narodzonymi dziećmi.

Nie ulega wątpliwości, że mianowanie Bogdana Chazana na tak ważne stanowisko jest wyrazem oficjalnego poparcia rządzącej partii dla jego poglądów.

Share Button

1 komentarz

  1. Nikt napisał:

    Szlachetny bojownik o zygoty chyba zasłużył na jakąś dobrze płatną i nieobciążającą intelektu posadę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*