Profesor Bogdan Chazan został mianowany na stanowisko konsultanta ds. ginekologii i położnictwa. Decyzję taką podjęła pisowska wojewoda – Agata Wojtyszek.

facebook.com/Nie płacę za Chazana

Do zadań konsultantów medycznych należą m.in. nadzór nad dostępnością do świadczeń medycznych oraz sprawdzanie, czy placówki medyczne realizują zadania z zakresu kształcenia i doskonalenia zawodowego personelu medycznego. Sporządzają także opinię o potrzebach kadrowych w reprezentowane przez nich dziedzinie medycyny.

Co piąty lekarz deklaruje, że korzysta z porad konsultantów wojewódzkich.

Bogdan Chazan słynie ze swoich ortodoksyjnych poglądów na aborcję – jest jej zdecydowanym przeciwnikiem. W 2014 roku został pozbawiony funkcji dyrektora Szpitala św. Rodziny za odmowę wykonania aborcji pacjentce, która miała do tego wszelkie, zgodne z prawem wskazania.

Lokalne środowiska w świętokrzyskiem protestują, zwracając uwagę, że człowiek o tak radykalnych, antyaborcyjnych poglądach nie powinien piastować tak odpowiedzialnej funkcji. Protestuje także miejscowy KOD.

„Bogdan Chazan jest krytykowany za głoszone poglądy, m.in. sprzeciwianie się przerywaniu ciąży w przypadku nieodwracalnej wady płodu, sprzeciwianie się finansowaniu in vitro ze środków publicznych, niepoparte naukowo twierdzenie, że osoby o poglądach lewicowych mają częściej problemy z zajściem w ciążę. W swoich wypowiedziach Bogdan Chazan gardzi obowiązującymi przepisami, które dopuszczają legalną aborcję” – czytamy w oświadczeniu tej organizacji, przytaczanym przez onet.pl.

Działacze dodają, że ta nominacja obraża świętokrzyskie kobiety i jest także przejawem pogardy dla poglądów znacznej części społeczeństwa. Wyrażają obawy, że nominacja Chazana wpłynie negatywnie na poziom opieki zdrowotnej nad kobietami i ich nowo narodzonymi dziećmi.

Nie ulega wątpliwości, że mianowanie Bogdana Chazana na tak ważne stanowisko jest wyrazem oficjalnego poparcia rządzącej partii dla jego poglądów.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Szlachetny bojownik o zygoty chyba zasłużył na jakąś dobrze płatną i nieobciążającą intelektu posadę.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Kobiety walczyły o to od lat: parlament Argentyny będzie debatował nad legalizacją aborcji. Kiedy Polska?

Obywatelki Argentyny od lat walczyły na ulicach o prawo do bezpiecznego przerwania ciąży. …