Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji i rosyjskie Ministerstwo Obrony oświadczyły, że Rosja wycofuje się z porozumienia, mającego na celu uniknięcie incydentów zbrojnych w Syrii między wojskami koalicji pod egidą USA a wojskami rosyjskimi.

Sergei Lavrov Russian Minister Foreign Affairs

Oznacza to nie mniej ni więcej, że realne szanse na nawet przypadkową, ale brzemienną w tragiczne dla całego świata skutki wymianą ognia między wojskami dwóch największych potęg militarnych świata wzrastają niepomiernie.

Stanowisko MSZ Rosji jest jednoznaczne: „USA nie po raz pierwszy demonstruje nieprzemyślane podejście, które tylko pogłębia istniejące w świecie problemy i stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa międzynarodowego”.

W stanowisku Rosja ostro ocenia bombardowanie syryjskiej bazy lotniczej, w której znajdowali się zresztą rosyjscy żołnierze. Na bazę spadło około 50 rakiet Tomahawk, zginęło sześciu syryjskich żołnierzy i zniszczono 6 samolotów.

Wycofanie się Rosji ze wspomnianego porozumienia oznacza, że przestaje ona traktować amerykańskie wojska jako sojuszników, lecz potencjalnego przeciwnika. Wraz ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami. Poza tym Rosja wystąpiła o pilne zwołanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow na konferencji prasowej powiedział, że atak amerykańskich wojsk w Syrii przypomina agresję USA na Irak w 2003 roku. Jak wiadomo, amerykańska agresja przeciwko Irakowi wówczas za pretekst przywołała nieprawdziwe informacje o posiadaniu przez Saddama Husajna broni masowego rażenia, w tym chemicznej.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. HAHAHAHAHAHAHAHA, a miał być taki proputiński, ten Trump, na tutejszym forum aż mokro było od plucia na Clinton, co to na ruskich warczy, a z Trumpem miało być miło i przyjemnie:)
  No to macie przyjemnie, ruskie bydlaki :D
  Na was też przyjdzie czas :D

  1. Osobniku! Swoim pseudo obrażasz zacne i rozumne zwierzątka.

 2. Zakładam wariant optymistyczny. Rosyjska TV Rossija pokazała obrazki z lotniska – hangary rzeczywiście przestrzelone, ale na dobrą sprawę, jeśli się tam pozamiata, to mogą w nich dalej stacjonować samoloty. Pasy startowe nienaruszone. Może nieuważnie patrzyłem, ale nie było też widać wraków samolotów, a przecież one spalić się nie mogą, nawet pod wpływem amerykanskich rakiet.
  Mój optymizm wynika stąd, że Trump jest tak osaczony we własnym kraju, że wystarczy już niewielkie „potknięcie”, żeby uruchomić impeachment. A po co mu to? Tym uderzeniem odwraca – przynajmniej na jakiś czas – ostrze ataku na siebie. Podejrzewam, że jednak powiadomił Rosjan, a ci Syryjczyków, stąd brak wraków samolotów na lotnisku.

 3. Zakładam wariant optymistyczny. Rosyjska TV Rossija pokazała obrazki z lotniska – hangary rzeczywiście przestrzelone, ale na dobrą sprawę, jeśli się tam pozamiata, to mogą w nich dalej stacjonować samoloty. Pasy startowe nienaruszone. Może nieuważnie patrzyłem, ale nie było też widać wraków samolotów, a przecież one spalić się nie mogą, nawet pod wpływem amerykanskich rakiet.
  Mój optymizm wynika stąd, że Trump jest tak osaczony we własnym kraju, że wystarczy już niewielkie „potknięcie”, żeby uruchomić impeachment. A po co mu to? Tym uderzeniem odwraca – przynajmniej na jakiś czas – ostrze ataku na siebie. Podejrzewam, że jednak powiadomił Rosjan, a ci Syryjczyków, stąd brak wraków samolotów na lotnisku.

 4. ….a mogło być tak pięknie….pierwsze uderzenie Syria, Libia potem Ukraina, wystarczy ją dozbroić, podesłać trochę chłopców z academy czy jakiejś innej firmy „ochroniarskiej”, można via Polska, .. Potem oczywiście Rosja, tu wystarczy „kolorowa rewolucja” i…Chiny są już okrążone. Mały atak nuklearny na Iran, okupacja Pakistanu jako rozwinięcie okupacji Afganistanu, przewroty wojskowe w Turcji, na Filipinach i jak się uda w poradzieckiej Azji Środkowej… Ameryka Południowa – śmiech na sali, mamy to już przetrenowane….i ostateczna rozgrywka – Chiny, niech wracają do XIX wieku, opium obowiązkowo od piątego roku życia, każdy biały witany na kolanach z pochyloną głową..…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Białoruski lider korzysta z polskiego święta, by podkreślić własną niezależność

Białoruś wobec trudnej sytuacji na froncie rosyjsko-ukraińskim, próbuje samodzielności. …