Konfederacja poparła dzisiejszy protest mediów „Media Bez Wyboru”. Na Twitterze poseł Dziambor przyznał rację posłowi Śmiszkowi z Lewicy. Obaj wzajemnie pogratulowali sobie, że się zgadzają.

„Panie pośle, nigdy nie podniosę ręki za wprowadzeniem żadnego dodatkowego podatku i w tym przypadku będę walczył ile sił, by wolne prywatne media obronić przed mackami PiSu. Mam nadzieję że i Lewica tym razem nie wesprze J. Kaczyńskiego w podnoszeniu podatków” napisał poseł Artur Dziambor na Twitterze.

Krzysztof Śmiszek z Wiosny odniósł się do tej wypowiedzi: „Ja jasno zadeklarowałem, że nigdy nie podniosę ręki za tym pisowskim kagańcem na media. Jeśli Pan również, to mamy zgodę”

Również poseł Bosak z Konfederacji ma również dużo zastrzeżeń do projektu ustawy proponowanej przez PiS, odnośnie podatku od przychodu z reklam w mediach.

-Negatywnie ocenimy sposób działania wielu mediów i firm mających znaczny udział w rynku reklamowym. To jednak żaden powód aby cały sektor medialny wykańczać nowym, pisanym na kolanie podatkiem. Nie ma zgody na zamordyzm rządu PiS. (…) Co wiemy na razie o podatku od reklam? Skomplikowany. Nielogiczny. Pisany w pośpiechu. Niekonsultowany. Spora cześć wpływów na jakiś PFN2.0. Ma duże szanse skompromitować sam pomysł skutecznego opodatkowania unikających płacenia w Polsce podatku dochodowego internetowych gigantów.” napisał dziś na Twitterze.

Dziś od rana wiele mediów rozpoczęło jednodniowy protest przeciwko planowanej ustawie mającej nałożyć obowiązek podatku od przychodów z reklam. Podatek ma dotyczyć tych, którzy w ciągu roku uzyskują ponad milion złotych z tego tytułu. Jest to interpretowane jako próba osłabienia prywatnych mediów.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. To żałosne przedsięwzięcie w stylu „na złość mamie odmrożę sobie uszy”. Ustąpienie pola mediom rządowo – kościółkowym – choćby na jeden dzień – to ma być protest? Zupełnie pogubiła się w tej sprawie lewica. Dochody których koncernów koncernów medialnych w tak wielkim stopniu zostały uszczuplone, że w ich obronie stanął poseł Śmieszek?

  2. Czy nadal pani Kurkiewicz uważa Śmiszka i Wiosnę za ugrupowanie lewicowe? Te obłudne przekaziory od lat stosujące kruczki prawne aby nie płacić należnych państwu danin po raz kolejny próbują wykpić się od obowiązku organizując protest. Ciekawe dlaczego nie było wyłączenia wizji protestów na fonii w sprawach daleko bardziej bulwersujących? Ujajanie sądownictwa, zaszczuwanie konkretnych osób LGBT, czy faktycznego zakazu przerywania ciąży??? Protest w sprawie…. opodatkowania dochodów? I to dopiero od określonego progu? (drobni nadawcy mogą spać spokojnie – to krezusi zapłacą 7,5% od dochodów powyżej miliona, a 10% po przekroczeniu progu 50 milionów! Wspomnę że w ub roku TVN miał circa 1,5 miliarda złotych skonsolidowanego przychodu z reklam! Zysk to prawie 550 baniek! Nie wierze aby ubytek 10% spowodował nagłe ,,zawalenie się” telewizji czym zresztą dyżurne gadające głowy tego medialnego giganta straszą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Czar prysł. Na konwencji Agrounii przygrywała naziolska kapela. W repertuarze m.in. „Biała Siła” i „Wyklęci”

Antykomunistyczny, powiązany ze skrajną prawicą zespół Horytnica zapewnił oprawę dźwiękową…