Partia Włodzimierza Czarzastego utrzymuje niezłe notowania. W dwóch piątkowych sondażach Sojusz znalazł się nad kreską.

Włodzimierz Czarzasty / facebook.com/wlodekczarzasty

Atak na wymiar sądownictwa w wykonaniu PiS i obrona byłych pracowników struktur Polski Ludowej – te dwa czynniki prawdopodobnie sprawiły, że Sojusz Lewicy Demokratycznej wrócił do gry. W czterech z pięciu sierpniowych sondaży SLD przekroczyło próg wyborczy. Średnia z ostatnich dziesięciu badań, wykonanych po lipcowym kryzysie politycznym wynosi 5,3 proc.

Sondaż Kantar Public daje SLD 6 proc. poparcia. Partia tym samym jest obecnie piątą siłą polityczną w kraju. Najwięcej Polaków wciąż chce głosować na Prawo i Sprawiedliwość (36 proc.), a w dalszej kolejności na Platformę Obywatelską (18 proc.), Kukiz ’15 (8 proc.) i Nowoczesną (8 proc). Sojusz w porównaniu z lipcowym badaniem tego samego ośrodka zyskał dwa punkty procentowe. Inna lewicowa formacja – Partia Razem wciąż nie może się wzbić poza granicę 2-3 proc. W ankiecie Kantar wybrało ją 2 na 100 respondentów.

Podobny obraz wyłania się z drugiego sondażu, opublikowanego również w piątek. Respondenci IBRiS dają SLD 5,3 proc. poparcia. W tym wypadku nastąpił jednak spadek o jeden punkt procentowy. Również w tym badaniu niekwestionowanym liderem jest partia Kaczyńskiego. Poparcie dla PiS wyraziło 33, 4 proc. ankietowanych. PO może liczyć na 22,8 proc., Nowoczesna na 10,6 proc., Kukiz ’15 na 7,8 proc. Partia Razem zanotowała 1,8 poparcie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Rozwód im się nie opłacał. Kaczyński dogadał się z Ziobrą. Ale to nie koniec. „On z ojcobójstwa nie zrezygnuje”

Nie będzie rozpadu Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Kaczyński nie zaryzykował przeprowadzeni…