Lewica podbija stawkę w walce o prawa zwierząt. Na dzisiejszej konferencji prasowej posłanki i posłowie przedstawili pomysł powołania rzecznika, który będzie reprezentował ich interesy. Na spotkaniu z dziennikarzami nie zabrakło tych, którzy w tej sprawie są najważniejsi.

Na dzisiejszej Konferencji prasowej wystąpili parlamentarzyści Lewicy w towarzystwie swoich pupili.

– W 2019 roku wpisaliśmy do programu zakaz hodowli zwierząt na futra, co PiS podchwycił po roku – przypomniała Anna Maria Żukowska, posłanka i rzeczniczka sejmowej Lewicy. Polityczka wyraziła nadzieję, że skoro mamy dobry klimat dla zwierząt, to partia rządząca poprze też inny projekt, złożony własnie przez jej klub w Sejmie.

Na konferencji była obecna również Beata Maciejewska, posłanka z Gdańska. – Projekt ten daje możliwość by głos zwierząt wreszcie był słyszany również w polskim Sejmie. Nic nie zastąpi rzecznika, który będzie miał budżet, będzie mógł prowadzić sprawy w sądach i zgłaszać różnego rodzaju nadużycia. Wszelkie dzisiejsze zagrożenia, które nakazują, by rzecznikami praw zwierząt były osoby związane z organizacjami pozarządowymi, ustawia te osoby poza możliwością skutecznego działania.

– Brama dla dobrostanu zwierząt została otwarta, chcemy żeby przez tę bramę zwierzęta, które są źle traktowane mogły skorzystać z tych rozwiązań – dodała Maciejewska.

Posłanka zaapelowała też do organizacji zajmujących się obroną praw zwierząt, aby wspólnie z Lewicą stworzyły koalicję, która będzie walczyć o dalsze rozszerzanie praw istot mniejszych. – Dzisiaj ten projekt zostanie rozesłany do wszystkich podmiotów, które z nami współpracują.

– Dzisiaj tutaj nie powinni być nasi pupile, którzy nie potrzebują praw zwierząt, bo o nie dbamy. Tu powinny być zwierzęta, które są prześladowane, które przeżywają cierpienie, którego nie życzymy nikomu – powiedział Andrzej Rozenek, poseł Lewicy. – Rzecznik Praw Zwierząt jest niezbędną instytucją, powinien być instytucją centralnie wspomaganą (…) Rzecznik Praw Zwierząt to wyzwanie, ale również konieczność. – dodał polityk.

Nieoficjalną kandydatką na pierwszego Rzecznika Praw Zwierząt jest Karolina Skowron, obecna szefowa Akcji Demokracji.

patronite

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…