Polowanie z dziećmi

Powstała pierwsza klasa o profilu „łowiectwo”. Niby nie ma się czym denerwować, bo to klasa w Liceum Biznesu dla Dorosłych w Słupsku, ale można założyć, że to tylko początek.

Na swoim profilu fb Polski Związek Łowiecki poinformował z niekłamana radością: „(…) Jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich wszem i wobec o kolejnym ważnym projekcie naszego okręgu PZŁ w Słupsku. (…) Efektem tego jest otwarcie PIERWSZEJ w Polsce klasy ŁOWIECKIEJ w liceum. ZO PZŁ w Słupsku objął patronatem klasę i będzie aktywnie uczestniczyć w przekazywaniu wiedzy. Jesteśmy z tego bardzo dumni ❗❗ Słuchacze zapoznają się między innymi z historią łowiectwa, tradycją, etyką. Również elementami sokolnictwa, kynologii oraz strzelectwa myśliwskiego , które będą odbywać się na strzelnicy myśliwskiej. (…) Zapraszamy, popieramy i wspieramy ❗❗? . Darz Bór❗❗”.

Umowę między placówką oświatową a Zarządem Okręgu PZŁ podpisano 4 września. Źródła myśliwskie nie informują, czy w ramach nauki „elementów kynologii” będzie nauczać się szczucia psów na przywiązanego lisa, czy też właściwego wykorzystywania dzieci w nagonkach i późniejszego uczestnictwa w oprawianiu zwierzyny. Bez żadnego wątpienia natomiast uczniowie będą mieli zajęcia z obsługi i użycia, na razie na strzelnicy, różnych rodzajów broni myśliwskiej. Nauczą się też „etyki łowieckiej” i elementów polowania z sokołami.

Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do kierunków nauczania etyki, kilka wpisów niżej jest ogłoszenie o konkursie dla dzieci i dorosłych „Moje pierwsze polowanie”, ozdobione załączonym tutaj zdjęciem.

W każdym razie myśliwi odnotowali kolejny zdobyty przyczółek. Na razie dla dorosłych i w placówce prywatnej, ale nie należy oczekiwać, że na tym się zatrzymają.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Białoruś chce pozostać mostem do Unii Europejskiej

Aleksander Łukaszenko na spotkaniu białoruskiego rządu i przedsiębiorców zdecydowanie opow…