Nawet gdyby PiS rozdawał naładowane karabiny na każdym rogu wszystkim chętnym, aby bronić rządu, podejrzewam, że nie uchroni to partii przed gniewem funkcjonariuszy. Dowiadujemy się właśnie, że minister Błaszczak puścił wodze swojej fantazji tak bardzo, że postanowił ciąć emerytury 70 branżom służb, związanych z funkcjonowaniem MSW. Obetnie się nawet tym, którzy siedząc przy biurkach, tworzyli dzisiejszą bazę z PESELami. Oni też stali tam, gdzie ZOMO? Też wyrywali Krystynie Jandzie w “Przesłuchaniu” paznokcie? A strażacy? Za czasów “zbrodniczego systemu” mieli nieszczęście być studentami i zaczynać swoją służbę.

Nie chichotem, ale rechotem historii jest fakt, że na piątkowej demonstracji protestujący funkcjonariusze BOR i Policji opowiadali, jak w ramach swoich codziennych obowiązków ochraniali wizyty Lecha Kaczyńskiego, Jana Pawła II czy nawet Ryszarda Kuklińskiego. Teraz ich emerytury spadną do 2 tysięcy, a renty jeszcze niżej. Władza, która nie umie uszanować pracy swoich służb, sama osłabia swój kraj, bo w sytuacji kryzysowej nie będzie miała w nich wsparcia.

Poraża hipokryzja PiS, który jedną ręką szasta pieniędzmi na 500+ i 4000+, deklarując wsparcie polskich wielodzietnych rodzin, głośno krzycząc o darmowych lekach dla seniorów (ostatecznie obniżając ceny tych, które i tak kosztowały 2 złote); drugą zaś ręką kosi 500 mln rocznie od emerytów, którzy ryzykowali życiem, aby wyciągać ludzi z pożarów i walących się budynków. Którzy zasłaniali swoim ciałem polityków, gdy wprowadzali nowe porządki. “Zwykłym” zaś, niezwiązanym z administracja państwową seniorom zafunduje wcześniejszą emeryturę w biedzie. Wszystko pod hasłem państwa socjalnego. Ktoś tu nie rozumie słowa “socjalny”.

Powszechna lustracja, którą Błaszczak usiłuje wprowadzić tylnymi drzwiami, to porażający akt bezczelności. Nie ma nic wspólnego z dojrzałą dyskusja o rozliczeniach z przeszłością. Pisowskie władze jeszcze przy okazji osławionej “listy Wildsteina” lubiły porównywać się do Czech. Ale u nas rozliczenie z komuną polega na zdeptaniu symboli, zburzeniu pomników, zgnębieniu wszystkich, którzy w tamtych czasach urodzili się, byli młodzi, decydowali o swoim życiu zawodowym. Polskie państwo stosuje sposoby rozliczeń jak w starożytnym Rzymie, gdzie z kartuszy wymazywało się imiona poprzednich władców.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. W Egipcie , Weronka, w Egipcie! Te kartusze i ich wymazywanie.
  W Rzymie było to damnatio memoriae.

 2. – jedno uzupełnie: „specjalistów od PESELA” jak zresztą całą „paczkę IT” z MSW – proponuję nie żałować: korupcję w tym resorcie opisano wystarczająco, że nie udało się faciów uchronić i siedzą.

  – drugie uzupełnienie: „Jandzie w przesłuchaniu” paznokcie wyrywali staliniści (z jakimi Urban walczył), którzy potem „wyjechali” po 1953 a drugi rzut 'stalinistów” wyjechał po 1968, kiedy się okazało „ze wyrażali chęć obrony Izraela w 1967 kiedy Izrael najechał sąsiednie państwa i zajął Zachodni Brzeg (Jordanu). Zresztą całą sprawę ładnie opisano w Przeglądzie. Tak że „Janda” sobie może pogadać z p. Holland (bo przy ostatnich „wyciekach” Wikileaks amerykańskie niezależne portale, zastanawiały się „skąd CBS dostało kopię przemówienia Chruszczowa”. Dla ułatwienie: Polska cały czas „post 1956” uchodziła za najsłabsze ogniwo „wspólnoty bratnich krajów”. Też ruszcie główkami: DLACZEGO? bo Gomułka postawił się przecież Chruszczowowi w Warsiawie w 1956!!!

 3. pełna odmóżdżenie!!! „Lewica” a broni „służby”. A tak na marginesie:
  – kto zapłaci za więzienia CIA?
  – kto zapłaci za „wyzwalanie Iraku” pod nadzorem USA (to wtedy zginęło ca 500 tys. dzieci a Madelaine Albright – ta od Clintona i kumpela Geremka – powiedziała „worth it”: było warto.Wyguglajcie se.
  – kto zapłaci za dezindustrializację Polski po 1989 w wyniku „kuracji Balcerowicza” wg kuracji Sachsa-Liptona sprzedanej Kuroniowi w redakcji Wybiórczej. Polecam Naomi Kleine i 'memuary” Sorosa. Polska straciła aktywa warte 85 mld USD tylko dlatego, że nie posłuchano niejakiego Miltona Friedmana (1991 w Warszawie): prywatyzować ale tylko w ręce polskie. Ukraina tego nie zrobiła a Rosja po „kuracji neoliberalnej” za Jelcyna!!! (poczytajcie Izraela Shamira) zarejestrowała spadek PKB o 40%!!
  Nawet nie będę zadawał krótkiego pytania „co „lewica” by zrobiła” bo zawsze zadaję to pytanie tzw. NGO – i zawsze odpowiedzi pozostają w sferze – stosuję Lacanowską „metodologię” – „symbolicznej” bo „wyobrażeniowe” i „realne” są NIEOBECNE ze względu, że działanie tych NGOs jest na zasadzie „copy-paste”.
  PS. Nieumiejętność czytanie tekstów ze zrozumieniem – szczególnie na „własnym” portalu – jest zaniedbaniem na poziomie niechlujstwa: po wizycie Sachsa-Liptona i wyborze Mazowieckiego na premiera (US ambasador „donosił”: ZADANIE WYKONANE”) POLSKA STAŁA SIĘ KOLONIĄ USA z „własnego” wyboru.
  PS. Sugeruję zorientować się gdzie zarabiają pp. Kwaśniewski, Wałęsa, Komorowski a z całą pewnością doszukacie się ciekawych rzeczy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rządy strasznych starców

Gerontokracja to pojęcie wywiedzione ze starożytnej Grecji. Oznaczała władzę  sprawowaną p…