Czy zmierzch liberalno-demokratycznego projektu politycznego stwarza szanse dla lewicy na odrodzenie? Czy zmierzamy raczej w kierunku modelu bardziej autorytarnego? Co możemy zrobić aby zapobiec erozji takich wartości jak równość? Czy model rządzenia w wydaniu Recepa Tayyipa Erdogana czy Xi Jinpinga stanie się dominujący w skali globalnej?

O tym właśnie będą rozmawiać uczestnicy dyskusji panelowej, która odbędzie się 25 stycznia (czwartek) o godz. 19:00 w budynku Teatru Powszechnego w Warszawie.

„Czy demontowanie porządku liberalnego w Polsce to szansa dla postulatów radykalnej lewicy, anarchistycznej i komunistycznej” – pytają organizatorzy wydarzenia – kawiarnia Stół Powszechny będąca nie tylko gastronomicznym przybytkiem, ale również wspólną przestrzenią warsztatowa fundacji Strefa WolnoSłowa i Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera. Stół Powszechny, oprócz dyskusji społeczno-politycznych organizuje n m.in. projekcie filmów, warsztaty jogi, wizualizacje, wystawy czy zajęcia teatralne.

Jednym z uczestników dyskusji będzie red. Piotr Nowak z portalu Strajk.eu. Oprócz niego w panelu zasiądą: Amel Mana i Tadek Zinowski – działacze kolektywu „Syrena”, od lat zaangażowani w działalność antykapitalistyczną – na froncie lokatorskim, pracowniczym oraz walkę z przemocą władz państwowych i samorządowych, Maja Staśko – jedna z najciekawszych krytyczek literackich młodego pokolenia oraz Igor Stokfiszewski, członek zespołu Krytyki Politycznej, związkowiec, badacz sztuki zaangażowanej.

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Mały naród podał Facebooka do sądu: domaga się 150 miliardów dolarów!

Uchodźcy Rohingja, wygnani masowo z Birmy (Mjanma) w 2017 r., oskarżyli tę firmę przed sąd…