Hiszpania opłakuje zmarłego 36-letniego matadora Ivana Fandino. Komentatorzy mówią o „szoku” i „wielkiej stracie”.

fot. wikimedia commons

36-latek zmarł wskutek obrażeń – miał przebite płuco. Byk ugodził go rogiem w klatkę piersiową po tym, jak matador usiłował go zwabić w śmiertelną pułapkę, ale sam zaplątał się nogą w czerwony materiał. Mimo prób reanimacji zmarł w karetce.

„Wypadek” zdarzył się podczas pokazu w ramach festiwali w Aire-sur-l’Adour w południowo-zachodniej Francji. Ojczyzna opłakuje torreadora – wspomina się błyskawiczną karierę Fandino, który miał być jednym z najbardziej „utalentowanych” matadorów w historii hiszpańskiej corridy. Ponoć od 14 roku życia marzył o tym, żeby zostać matadorem. Zadebiutował na arenie w 2005 roku.

Dokładnie rok temu w Teruel w podobny sposób zginął inny gwiazdor walk byków – 26-letni Victor Barrio. Jego śmierć wywołała falę protestów przeciwników corridy oraz obrońców praw zwierząt, którzy domagali się zdelegalizowania krwawej rozrywki, która niesie cierpienie i śmierć nie tylko niewinnym bykom, ale i ludziom. W lipcu 2016 przez ulice Pampeluny przeszła wielka demonstracja w akcie protestu przeciwko organizacji dorocznej gonitwy byków w ramach święta San Fermin. Protestujący założyli „bycze rogi” i oblali swoje nagie ciała czerwoną farbą. Zbliża się kolejna „edycja” krwawej łaźni. Śmierć Fandino zapewne jej nie zakłóci, może przyczynić się do jeszcze większej brutalności. Bez odgórnego zakazu okrutna tradycja będzie nadal zbierać swoje żniwo.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Granica: zaginęła 4-letnia dziewczynka. Jej rodziców wypchnięto na Białoruś

Grupa Granica podaje kolejne tragiczne wiadomości z polsko-białoruskiego pogranicza: zagin…