Ogólnopolska firma Ultimo bezwzględnie windykowała niewysoki dług od chorego psychicznie człowieka, który zmarł, jak twierdzi rodzina, na skutek stresu spowodowanego naciskami egzekutorów.

mecenas Lech Obara

To kolejna wstrząsająca historia o tym, jak firmy windykacyjne posuwają się do barbarzyńskich metod podczas egzekucji długów, choć prawo zobowiązuje je do przestrzegania podstawowych norm. Onet.pl opisał we wstrząsającym reportażu losy niegdyś doskonale prosperującego przedsiębiorcy, który na skutek problemów zdrowotnych i alkoholizmu popadł w tarapaty, musiał zrezygnować z pracy, przejść na rentę inwalidzką i walczyć o własne zdrowie.

Dług, który miał wobec banku, przedawnił się. Nie przeszkodziło to bankowi sprzedać go firmie Ultimo, która zapewniła reprezentującego dłużnika mecenasa Lecha Obarę, że „przedawnienie roszczenia majątkowego w znaczeniu materialno-prawnym nie stanowi o wygaśnięciu roszczenia, a jedynie o przekształceniu zobowiązania w tzw. zobowiązanie naturalne”.

Znany prawnik, który pomógł już setkom ludzi bezradnych w walce z bezwzględnym systemem, starał się chronić swego klienta przed nękaniem, telefonicznym i listownym, nakazując firmie Ultimo, by korespondencję kierowała do jego kancelarii. Nic to jednak nie pomogło. Listy z ostrymi sformułowaniami wciąż przychodziły na adres dłużnika, który fatalnie na nie reagował. Zmarł 28 maja na zawał serca.

Mecenas Lech Obara jest przekonany, że działania firmy noszą znamiona przestępstwa stalkingu i skierował sprawę do prokuratury.

Prokuratura podjęła działania i jeżeli uda się postawić zarzuty przedstawicielom firmy windykacyjnej, może się to stać początkiem cywilizowania przemysłu odzyskiwania długów przy pomocy nieludzkich metod.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. TAK , firma windykacyjna jeśli tak pisała to miała do tego prawo a mecenas Obara powinien doradzić swemu klientowi przeprowadzenie upadłości konsumenckiej

  2. No i firma windykacyjna jeśli tak pisała to miała do tego prawo a mecenas Obara powinien doradzić swemu klientowi przeprowadzenie upadłości konsumenckiej

  3. Ultimo usiłuje windykować niewyjaśnione, reklamowane, wręcz sporne i nieistniejące sprawy z przed 25 lat i więcej.
    Jak dla mnie jest to usiłowanie wyłudzenia.
    A rozmowy, pisma wręcz zachęcają Ultimo do jeszcze większego nękania.

  4. Czemu Prawo I sprawiedliwość nie zajmie się tą firmom bo w taki sposób są finansowani troszke to wieje hipokryzją szczególnie kiedy ogląda się komisje śledcze ws. Amber Goldu, czy tej Warszawskiej reprywatyzacji. A tymczem Pisowska Windykacyjna mafia ma się świetnie. Swoich złodzieji się nie karze co nie Prezesku ?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosja wraca do Afganistanu. Tym razem bez przelewu krwi

Po panicznej ucieczce wojsk USA z Afganistanu, Moskwa próbuje wejść na puste miejsce. Tym …