W Centrum Weterana MON w Warszawie doszło do spotkania powstańców z ministrem Antonim Macierewiczem. Ministerstwo nie odpuściło, na obchodach będzie specjalny apel z wątkiem smoleńskim.

fot. wikimedia commons
fot. wikimedia commons

Organizatorem dzisiejszego spotkania, które rozpoczęło się o godz. 10.00, był Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Przedstawiciele resortu obrony z Antonim Macierewiczem na czele spotkali się z powstańcami. Jedni i drudzy twardo obstawali przy swoim stanowisku.

Kombatanci od początku podkreślali, że na 72. Obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego nie życzą sobie smoleńskiego apelu ani asysty wojskowej, jest to wyłącznie święto tych, którzy walczyli z okupantem podczas II wojny. Ostatecznie doszło do bardzo zgniłego kompromisu: będzie specjalny apel pamięci.

Na konferencji prasowej Antoni Macierewicz ogłosił z dumą: – Chcieliśmy wyjaśnić wszystkie kwestie i sprostować nieprawdziwe medialne informacje. Po spotkaniu mogę powiedzieć, że przygotowaliśmy wspólny tekst apelu pamięci. W tym apelu przypomnimy oprócz powstańców także prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie. Nie ma różnic między ministerstwem, powstańcami, kombatantami, które przechowują pamięć i przekazują następnym pokoleniom.

W treści apelu wspomniany zostanie również prezydent Ryszard Kaczorowski.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Izrael zaatakował Gazę

Izraelska armia zaatakowała strefę Gazy pod pretekstem przeciwdziałania zagrożeniom ze str…