Grupa posłów z partii rządzącej złożyła do Marszałka Sejmu projekt uchwały, według której 21 czerwca miałby zostać oficjalnym Dniem Przedsiębiorcy. Kabaret?

Przedsiębiorca będzie miał swój dzień? fot. pixabay.com/ keshavnaidu
Przedsiębiorca będzie miał swój dzień? fot. pixabay.com/ keshavnaidu

Najwyraźniej PiS postanowiło zerwać z wizerunkiem „tych od 500 zł” i uznało, że polscy przedsiębiorcy zasługują na to, żeby dopieścić ich choćby w formie symbolicznej. A na tym rzeczywiście posłowie PiS znają się jak nikt. Ryszard Petru nie wymyśliłby Dnia Przedsiębiorcy, w dodatku na zasadzie skojarzenia z 4 czerwca, kiedy polski kapitalizm odzyskał niepodległość.

„Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorcy przyczyni się wzrostu świadomości społecznej, iż podstawą rozwoju procesów gospodarczych jest kreatywny charakter działań przedsiębiorców, a obchody tego święta będą służyły integracji środowisk przedsiębiorców z całego kraju i sprzyjały ich działalności charytatywnej” – piszą posłowie. Czy będzie to dzień wolny od pracy, nie wspominają ani słowem, skoro jednak celem tego święta ma być „wzmocnienie etosu przedsiębiorcy”, zakładamy, że jak najbardziej.

Ciekawe jest jednak skojarzenie z obchodami zmiany ustroju: „Czerwiec jest tym szczególnym miesiącem, podczas którego możemy docenić możliwość dokonywania przez przedsiębiorców swobodnych decyzji gospodarczych, przyczyniających się znacząco w gospodarce wolnorynkowej do tworzenia dochodu narodowego. Pierwszy miesiąc wolności upamiętniamy 4 czerwca podczas Dnia Wolności i Praw Obywatelskich, a pierwszy miesiąc wolności gospodarczej proponujemy upamiętnić poprzez ustanowienie Dnia Przedsiębiorcy w pierwszym dniu lata: 21 czerwca”.

Pod projektem podpisali się, w kolejności alfabetycznej, posłowie: Adam Abramowicz, Jan Krzysztof Ardanowski, Michał Cieślak, Jan Duda, Leszek Galemba, Andrzej Gawron, Zbigniew Gryglas, Lech Kołakowski, Jerzy Kozłowski, Wiesław Krajewski, Bernadeta Krynicka, Dariusz Kubiak, Marek Matuszewski, Mieczysław Miazga, Dorota Niedziela, Waldemar Olejniczak, Marcin Porzucek, Urszula Rusecka, Czesław Sobierajski, Józefa Szczurek-Żelazko, Ewa Szymańska, Sławomir Zawiślak, Ireneusz Zyska.

A może tak ogólnopolski dzień pracownika niewolnika?

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

„Ludzie są skrajnie wyczerpani, przemoczeni, w poszarpanych ubraniach i butach. Straż Graniczna wywozi ich nie wiadomo gdzie”

-Spotykamy ludzi w tragicznym stanie, w takim, że ratownicy chcą wszystkich zabierać od ra…