Szef partii Polska Lewica Jacek Zdrojewski złożył w sądzie skargę na zmianę przez Sojusz Lewicy Demokratycznej skrótu z „SLD” na „Lewica”.  W jego przekonaniu skrót ten niewystarczająco odróżnia się od nazwy jego ugrupowania.

„W związku ze zmianą skrótu nazwy przez Sojusz Lewicy Demokratycznej z »SLD« na »Lewica« przeprowadzonej w dniu 6 sierpnia 2019 r., składam skargę na tę decyzję i wnoszę o jej odrzucenie przez Sąd jako niezgodnej z prawem” – napisał w skardze Zdrojewski.

Jaki może być tego skutek? „Używanie skrótu »Lewica« może wprowadzić w błąd społeczeństwo, a w czasie najbliższych wyborów parlamentarnych, w których »Polska Lewica« zamierza wystawić własne listy wyborcze, używając swojej pełnej nazwy z pewnością spowoduje zamęt i niepotrzebnie zmyli miliony polskich obywateli, zakłócając tym samym demokratyczny proces wyborczy, będący podstawą naszego państwa” – czytamy w skardze Zdrojewskiego.

To jednak nie wszystko. Zdrojewski pozwolił sobie również na złośliwość. „Pragnę ponadto zwrócić uwagę Sądu, iż używanie skrótu »Lewica« od słów »Sojusz Lewicy Demokratycznej« jest niezgodne z zasadami polskiej gramatyki” – napisał.

Jeśli sąd przychyli się do skargi byłego mazowieckiego barona SLD, koalicja Lewica będzie mieć spory kłopot. Konieczne będzie wymyślenie innego skrótu, który posłuży za szyld podczas kampanii i znajdzie się na listach wyborczych. A czasu na rejestracje pozostało już niewiele. Wybory odbędą się w pierwszej połowie października.

Przypomnijmy, że we wtorek Konwencja Krajowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej dokonała zmian w statucie, w ramach których skrót nazwy partii „SLD” zmieniono na „Lewica”. Komitet wyborczy pod taką samą nazwą zamierza wystawić listy w wyborach parlamentarnych, na których mają się znaleźć kandydaci SLD, Wiosny i Razem oraz innych drobnych ugrupowań lewicowych.

Partia Polska Lewica to formacja założona przez Leszka Millera w 2007 roku. Jej fundator sympatyzuje obecnie z Koalicja Obywatelską, na którą, jak zadeklarował, zamierza oddać głos.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Nikt: „I Towarzysz Czarzasty na uszach staje, by tego nie zrobić”

    To co Czarzasty może zrobić, to wsłuchiwać się w uszy elektoratu, i nic nie poradzi, że gospodarczo elektorat ten nie jest ani do końca socjalny, ani liberalny. Musi liczyć się z realiami

  2. Zdrojewski zachowuje się gorzej, niż pies ogrodnika. Jego kanapy pt. Polska Lewica nikt nie pomyli z Lewicą, a jeśli nawet by się znalazł jakiś matoł, to się pomyli na korzyść kanapowej partyjki, a nie na odwrót. To taka polska przypadłość: mi to nic nie da, ale z przyjemnością zaszkodzę.

  3. Szef partii Polska Lewica Jacek Zdrojewski ma całkowitą rację, Genosse Mjóller po zabiciu w społeczeństwie miłości do postkomuchów uciekł jak szczur i założył polityczną kanapę z druzjami. I dał Towarzyszowi Czarzastemu wielką szansę na oczyszczenie SLD z resztek balceryzmu i odbudowania jej lewicowości. I Towarzysz Czarzasty na uszach staje, by tego nie zrobić.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Rosja odpowie na euro-sankcje za Nawalnego

Rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Aleksander Gruszko powiedział dziś, że „decyzja …