Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność” zapowiada agresywne zachowania swoich zwolenników podczas obchodów porozumień sierpniowych.

www.flickr.com/photos/drabikpany

To reakcja na zapowiedź KOD, że 31 sierpnia będzie świętować rocznicę Sierpnia’80 pod pomnikiem stoczniowców w towarzystwie Lecha Wałęsy i Władysława Frasyniuka. Oznacza to, że spotkają się w jednym miejscu dwie grupy wzajemnie nienawidzących się byłych opozycjonistów – pro i anty pisowskich.

Piotr Duda dopuścił łaskawie, że wszyscy, niezależnie od poglądów mogą uczestniczyć w uroczystej mszy i składaniu wieńców, ale zapowiedź uczestnictwa w uroczystościach bezpośrednio pod pomnikiem uznał za „blokowanie”. I obiecał fizyczną rozprawę z przeciwnikami. Uznał, że nierealne jest przekonanie, iż „będziemy wspólnie świętowali, że będzie spokój”.

– Jeżeli ktoś nas prowokuje, to musimy na to w odpowiedni sposób odpowiedzieć – mówił w TVP Info związkowiec. Obecnego przewodniczącego KOD-u, Krzysztofa Łozińskiego nazwał Judaszem, zaś Wałesę człowiekiem, który doprowadził „S” do ruiny.

– Nie będziemy się chować za policją. Nie jesteśmy politykami. Jeżeli ktoś dąży do konfrontacji, to będzie ją miał. Tylko za to bierze odpowiedzialność prezydent miasta, pan Paweł Adamowicz, który odpisał nam w piśmie, że on w tym nie widzi zdrożnego – rysował scenariusz bezpośredniej konfrontacji na ulicach gdańska Piotr Duda.

To kolejny dowód na to, że podziały wewnątrz postsolidarnościowych elit są trwałe i głębokie. I nie ma, mówiąc szczerze, szans na zasypanie tych podziałów w najbliższym czasie. Przeciwnie, mogą przenieść się na ulice.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. A co z realizacja porozumienia ktore podpisales z 2 Duda w zamian za poparcie zeiazku w wyborach A Dude.Gdzie sa emerytury stazowe. CIEBIE WYNIOSA JESCZE TROSZKE.

 2. Czy Ciebie porabalo chesz wyprowadzic ludzi na ulice i obarczyc tym prezydenta miasta??? PiS nie pomoze Ci przy go&leniu
  Bedziesz musial sam zmierzc sie ze swim lustrem.Wytrzymasz?

 3. Pogratulować ! Duda juz jeden był od srebrników i co ?! Krew na rekach chcesz mieć ? Bież moją, będę czekala.

 4. W sumie jedyną zmianą jest to, że na przestrzeni lat ubyło jej człnków, którzy na te „żółte” plewy się dają nabierać – z 10 milionów w 1980 do niespełna 500 tysięcy aktualnie……………to znaczy niespelna 500 TYSIECY ZA DUZO.
  Duda platny pacholku pisu dziadem byles, jestes i bedziesz tylko dlaczego zerujesz na robotnikach ??

 5. kogo straszysz barnie będziesz cwany w grupie wyjdź sam a nie weżniesz stary beton który bierze kasę a pracowników nie broni co za solidarność ty reprezentujesz chyba psia bo dla mnie nie jesteś żadnym przewodniczącym tylko pisowska swina sprzedawczyku

 6. Byłem żołnierzem wojsk Powietrzno-Desantowych. Tych samych chyba co Duda. Tam nie uczono mnie na czas pokoju agresji. Wyniosłem z tego wojska naukę, że agresją zawsze straszą tchórze, że agresja jest oznaką słabości i braku wiary w swoje siły. Cz ty Piotrze Dudo byłeś w innych czerwonych beretach, czy w jakimś innym gorszym sorcie?

 7. Należałam do pierwszej Solidarności,,,, i to był prawdziwy związek.. Żal co tacy ludzie jak P. Duda z Solidarności zrobili. Bojówka PiSu!!!

  1. Nie bardzo zauważam różnicę. „Solidarność” od zarania była „żółtym”, związanym z prawicą i kościołem związkiem. I ten anachroniczny, kolaborancki z kapitałem (solidaryzm) profil wywodzący się ideowo z encykliki Rerum novarum papieża Leona XIII z 1891 do tej pory kultywuje.
   W sumie jedyną zmianą jest to, że na przestrzeni lat ubyło jej człnków, którzy na te „żółte” plewy się dają nabierać – z 10 milionów w 1980 do niespełna 500 tysięcy aktualnie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Niemieccy intelektualiści w obronie Assange’a

Od połowy lipca wciąż pojawiają się nowe podpisy pod listem otwartym do Angeli Merkel. Syg…