Oficjalne zaproszenie do wzięcia udziału w dorocznej imprezie nacjonalistycznej prawicy pojawiło się na profilu przewodniczącego jednej z największych centrali związkowych, Piotra Dudy.

Piotr Duda, szef "Solidarności" oficjalnie zaprosił na Marsz Niepodległości/facebook.com
Piotr Duda, szef „Solidarności” oficjalnie zaprosił na Marsz Niepodległości/facebook.com

„NSZZ „Solidarność” serdecznie zachęca wszystkich członków i sympatyków Związku do wzięcia udziału w obchodach z okazji 98 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości.” – taki wpis pojawił się na stronie Dudy na Facebooku; ilustruje go zdjęcie właśnie z Marszu Niepodległości, organizowanego przez Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolską. Jak dotąd na MN pojawiały się flagi związku, jednak nigdy dotąd wydarzenie nie było w tak oczywisty sposób popierane przez szefa struktury.

Piotr Duda na swojej stronie w zasadzie przestał zajmować się sprawami pracowniczymi – jakiekolwiek informacje o warunkach pracy pojawiły się po raz ostatni na jego fanpejdżu 17 października, kiedy zwracał uwagę na częsty brak ubezpieczenia wypadkowego wśród osób podejmujących dorywczą pracę. Duda znalazł za to czas na krytykę byłej koleżanki Henryki Krzywonos za udział w Strajku Kobiet oraz zachwyty nad Sławomirem Cenckiewiczem. „Solidarność” zasłynęła ostatnio tym, że chciała pozywać uczestniczki protestów przeciwko całkowitemu zakazowi przerywania ciąży za korzystanie z „solidarycy” oraz znaku graficznego – na szczęście okazało się, że związek nie może zarządzać tymi symbolami. Niestety, Piotr Duda z pewnością może wyeksponować je na na Marszu Niepodległości.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Seria zabójstw politycznych w Meksyku. Mafia przeciw lewicy

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Meksyku doszło do 64 morderstw działaczy społecznych …