Samochód z materiałami wybuchowymi wjechał do głównej kwatery somalijskiej policji; budynek był także ostrzeliwany z zewnątrz. Za zamach odpowiedzialni są bojownicy z terrorystycznej sekty Asz-Szabab.

„Po dwóch eksplozjach trzech bojowników Asz-Szabab, którzy próbowali się dostać do siedziby Centralnego Biura Śledczego, zostało zabitych. Nie zginął żaden funkcjonariusz, o ofiarach wśród cywilów będziemy informować” – napisał na Twitterze minister bezpieczeństwa wewnętrznego Somalii, Abdirizak Mohamed. Według informacji podawanych przez Reutersa, ofiar śmiertelnych jest siedem, w tym dwóch zamachowców.

Asz-Szabab, czyli somalijskie ramię Al-Kaidy, próbuje odzyskać utraconą władzę w Somalii, atakując obiekty rządowe i militarne oraz bazy wojskowe Unii Afrykańskiej, której interwencja w 2006 roku zakończyła rządy Unii Trybunałów Islamskich, radykalnej organizacji islamskiej, z której później wyłoniło się Asz-Szabab. Do podobnego zamachu doszło niecały tydzień temu, wówczas zabito 13 osób, z których większość stanowili funkcjonariusze ONZ, były także trzy ofiary cywilne.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Seria zabójstw politycznych w Meksyku. Mafia przeciw lewicy

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Meksyku doszło do 64 morderstw działaczy społecznych …