Według najnowszego badania opinii, Prawo i Sprawiedliwość wyprzedza Platformę Obywatelską tylko o cztery punkty procentowe.

wikimedia commons
wikimedia commons

Na PiS planuje głosować 34 proc. badanych, na PO – 30 proc. Poza dwoma największymi ugrupowaniami w Sejmie znalazłby się także komitet Kukiz’15, z poparciem 7 proc., Nowoczesna Ryszarda Petru, którą poparło 6 proc. ankietowanych i Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 5 proc. Bez mandatu zostałaby koalicja SLD i Twojego Ruchu czyli Zjednoczona Lewica, która może nie przekroczyć progu, wynoszącego dla koalicji 8 proc., KORWiN oraz Partia Razem. W sondażu nie pojawił się komitet Zbigniewa Stonogi ani inne, mniejsze ugrupowania, które nie zarejestrowały list w całej Polsce. Aż 8 proc. badanych wciąż nie wie, na kogo odda głos.

Badanie przeprowadzono na próbie 972 osób, z których tylko 581 zadeklarowało udział w wyborach, co oznaczałoby bardzo wysoką i niezbyt prawdopodobną frekwencję na poziomie 60 proc. Wyniki te znacząco różnią się od ostatniego sondażu Millward Brown, według którego w Sejmie znalazłoby się nie 5 a 7 partii, w tym KORWiN i ZL. Pokazywał on też znacznie większą, bo ponad 10-punktową różnicę pomiędzy prowadzącym PiS-em a Platformą Obywatelską.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Dwie konserw liberalne ekipy będą się pluskać po wyborach w szampanie przez kolejne lata aż … szkapa padnie!!!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

W Ulm nie zamarznie już żaden bezdomny. Miasto zapewniło ogrzewane kapsuły

Na niezwykły pomysł wsparcia osób w kryzysie bezdomności wpadły władze niemieckiego miasta…