Działania rządu PiS nadal spotykają się z aprobatą prawie 40 proc. Polaków. Tak przynajmniej wynika z ostatniego sondażu CBOS.

PiS nadal jest najpopularniejszą formacją polityczną / wikipedia commons
PiS nadal jest najpopularniejszą formacją polityczną / Wikimedia Commons

Według ostatniego badania opinii publicznej do Sejmu weszłyby tylko cztery partie. Najwięcej głosów dostałoby Prawo i Sprawiedliwość, które według sondażu może liczyć na 38 proc. głosów, czyli jeszcze o pół punkta procentowego więcej, niż w ostatnich wyborach parlamentarnych. Konkurencja pozostaje daleko w tyle. Na drugim miejscu plasuje się Nowoczesna z 18 proc. Platformie Obywatelskiej szansę nadal chce dac 13 proc. ankietowanych. 8 proc. jest skłonnych popierać ruch Kukiz’15.

Poprzedni sondaż CBOS przeprowadził dwa tygodnie wcześniej. Wnioski? Nieznaczny wzrost odnotowały PiS i Nowoczesna. Straciły natomiast Platforma Obywatelska i Kukiz’15. Nadal jednak mogą być zadowolone, gdyż reszta stawki zostaje w świetle sondażu poza Sejmem. Na Sojusz Lewicy Demokratycznej chce głosować zaledwie 4 proc. Polaków i liczba ta się nie zmieniła. Poparcie dla Partii Razem natomiast wynosi 3 proc. i w ciągu ostatnich dwóch tygodni wzrosło o punkt procentowy. Trzy proc. ankietowanych popiera Polskie Stronnictwo Ludowe. Do marnych dwóch procent skurczyło się poparcie dla partii KORWiN, która jeszcze dwa tygodnie temu przekraczała próg wyborczy z wynikiem 6 proc. 9 proc. uczestników sondażu nie wie, na kogo zagłosować.

Ciekawe są rezultaty dotyczące frekwencji. Jeśli wierzyć sondażowi, byłaby ona, jak na polskie warunki, bardzo wysoka – chęć oddania głosu zadeklarowało 65 proc. pytanych. W porównaniu z poprzednimi sondażami odsetek ten wzrósł, spadła równocześnie liczba osób, które na wybory z pewnością nie chcą pójść (21 proc.) oraz niezdecydowanych.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. A czego właściwie oczekiwaliście kilka miesięcy zaledwie po wyborach? Jak na razie PiS „częściowo” realizuje obietnice – 500, minimalna stawka godzinowa, jakiś tam dostęp do służby zdrowia dla nieubezpieczonych. SLD, żartobliwie zwane lewicą przez lata psuło wypaczało wizerunek lewicy i jechało na twardym elektoracie, który jak długo mógł przymykał oczy. Partię Razem czeka żmudna praca u podstaw. I dobrze, bo co zbyt łatwo przychodzi, przepuszcza się jeszcze łatwiej – patrz RP, późniejszy TR.

  2. Na PiS głosowało 17% wyborców ale popiera go 40% społeczeństwa. :) Niedługo będą mieć jak Tusk -120%.

  3. W sprawach ekonomicznych jesteście oczywiście głupcami, ale to jeszcze społeczeństwo może wam wybaczyć. Ale jeśli nie zmienicie nastawienia do muzułmańskich hord najeżdżających Europę, to nigdy nie wejdziecie do sejmu. Do kilku tygodni kolejny zamach, kolejne ofiary. To tylko pogrąży waszą sytuację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Pedro Castillo ogłosił przeznaczenie 24 mln dolarów na jadłodajnie dla ubogich

Prezydent Peru zapowiedział w środę, że rząd dofinansuje kwotą 99 mln soli (ok. 24 mln USD…