Ani zawłaszczanie kolejnych struktur państwa, ani zamieszanie wokół werdyktu Trybunału Konstytucyjnego najwyraźniej nie zaszkodziła rządzącej ekipie. Prawo i Sprawiedliwość w najnowszym sondażu TNP Polska miażdży rywali.

Lider PiS Jarosław Kaczyński / wikipedia commons
Lider PiS Jarosław Kaczyński / wikipedia commons

Gdyby wybory odbyły się 9 marca, na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby aż 38 proc. osób zapytanych przez ankieterów. Porównanie z badaniem tej samej sondażowni przeprowadzonym w styczniu pozwala stwierdzić, że PiS utrzymał poparcie społeczne na tym samym poziomie.

Straty ponieśli natomiast najwięksi rywale rządzącej partii. Główną siłą opozycyjną jest obecnie .Nowoczesna, jednak za jej zwolenników uważa się jedynie 13 proc. respondentów. To o 3 pkt procentowe mniej w porównaniu ze styczniem. Spadło również poparcie dla Platformy Obywatelskiej, której nie pomogły ani antydemokratyczne posunięcia rządu, ani zmiana przywództwa. „Efekt Schetyny” jest jedynie taki, że osób skłonnych zagłosować na PO jest już nie 16 proc. – jak to było w styczniu, a tylko 12 proc.

Ubywa sympatyków również ruchowi Kukiz’15. Formacja znanego rockmana, która miała odmieniać polską scenę polityczną, straciła w ciągu dwóch miesięcy 2 pkt proc. poparcia. Zostało jej marne 9 proc.

To jednak i tak nieźle w porównaniu z pozostałymi ugrupowaniami – te w sondażu TNS znalazły się pod kreską. Podobnie jak w przypadku PO, żadnym pozytywnym impulsem nie było wybranie nowego przewodniczącego przez Sojusz Lewicy Demokratycznej. Partia z Włodzimierzem Czarzastym na czele zanotowała wstydliwy wynik 3 proc. O jeden pkt proc. mniej wynosi obecne poparcie dla partii KORWiN. Formacja bożyszcza zwolenników wolnego rynku może liczyć na głosy jedynie dwóch na stu respondentów. Powodów do zadowolenia nie mogą mieć również członkowie partii Razem, która zanotowała poparcie jednoprocentowe, jednak w tym wypadku należy poczekać na odbiór społeczny protestów, organizowanych przez to ugrupowanie pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 4-9 marca na ogólnopolskiej grupie 975 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Grupa osób deklarujących zdecydowanie lub raczej zamiar wzięcia udziału w wyborach to 560 osób.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Zawsze po wyborach wyborcy racjonalizują swój wybór i bezkrytycznie przyjmują czyny rządu. Za to pod koniec kadencji jest na odwrót, są rozdrażnieni.
  Mam nadzieję że Razem wejdzie do parlamentu. Dzięki takim akcją jak protest pod KPRM udowadniają że warto na nich głosować. Dla mnie jest to nadzieja polskiej lewicy.

  1. Nie to fałszywki, bo masz non stop protesty tysięcy ludzi, dzisiaj rolnicy, gdyż pis im odbiera własność. Oglądalność TVP leci łeb na szyje, więc jak może lecieć oglądalność a wzrastać poparcie, gdy nawet ich chłopski elektorat protestuje. ? Za to protesty Pis, to takie metody z Ormo, my ci damy kiełbasę i wódeczkę i zwożą dziadów w pampersach i dewoty spod kościołów partyjnymi autobusami. Następnie fotograf i propagandzista opłacany za kasę okradzianą ze Skoków, pisze że miliony ludzi a fotograf robi triki by wyszedł tłum. Za to ten sam fotograf na KOD, fotografuje małe grupki ludzi i krzyczy, za pieniądze z RFN kilka osób. Tak samo te Putinopodobne sondaże.

  1. A jakie mają być sondaże co?…

   PIS LOKUJE JAWNYCH ZWOLENNIKÓW PUTINA NA NAJWYŻSZYCH STANOWISKACH W TVP

   Czy Komitet Obrony Demokracji zacznie w końcu dostrzegać fakt, iż łamanie demokratycznego porządku w naszym państwie jest akcją wspierającą europejskie interesy Putina? Nadszedł chyba czas, aby wolnościowe środowiska zaatakowały PiS w sposób zdecydowany, ostry i nawet agresywny. W wypadkach klinicznych, metoda kija zwykle przynosi zamierzony skutek wychowawczy.

   http://pl.blastingnews.com/felietony/2016/01/pis-lokuje-jawnych-zwolennikow-putina-na-najwyzszych-stanowiskach-w-tvp-00725945.html

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Twierdził, że komuna skazała go za bycie „wyklętym”. Siedział za kradzież cukierków i napaść na listonoszkę

Przed krakowskim sądem trwa proces Stanisława M., oskarżonego o wyłudzenie od skarbu państ…