Zmartwychwstanie lewicy? Wydawałoby się, że na chwilę obecną to mrzonka, a jednak najnowszy sondaż Millward Brown pokazuje, że na Wiejską swoich reprezentantów mogą wprowadzić obie lewicowe formacje.

Konwencja partii Razem po wyborach parlamentarnych / facebook.com/Razem
Konwencja partii Razem po wyborach parlamentarnych / facebook.com/Razem

Na górze bez zmian i bez niespodzianek. Mimo postępującego zawłaszczania kolejnych instytucji i naruszania porządku konstytucyjnego, największym poparciem Polaków i Polek cieszy się wciąż Prawo i Sprawiedliwość. Na partię dowodzoną przez Jarosława Kaczyńskiego chciałoby zagłosować 29 proc. respondentów. PiSowi ubyło co prawda 3 proc. zwolenników od lutego, jednak przewaga nad rywalami jest wciąż znaczna.

Na drugim miejscu uplasowała się neoliberalna .Nowoczesna. Partia otwarcie manifestująca wrogość w stosunku do związków zawodowych ma obecnie 18 proc. zwolenników. Tuż za formacją Ryszarda Petru znajduje się Platforma Obywatelska. Ugrupowanie, które rządziło Polską przez poprzednich osiem lat, obecnie cieszy się poparciem 17 proc. ankietowanych.

Zasmucającą wiadomością są rosnące notowania ruchu Kukiz’15, którego posłowie wsławili się jak na razie głównie zapraszaniem włoskich faszystów do Sejmu RP. Formacja byłego wokalisty zespołu „Piersi” notuje po raz kolejny wynik dwucyfrowy – 10 proc.

Najciekawiej jest jednak na dole tabeli. Mamy tam niespotykany tłok ale również kilka niespodzianek. O ile pięcioprocentowy wynik dla partii KORWiN jest potwierdzeniem innych sondaży, to 6 proc. poparcia dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest już nie lada sensacją. Ożywienie z lewej strony sceny politycznej potwierdza również dobry wynik partii Razem. Młoda lewica balansuje co prawda na krawędzi progu wyborczego, jednak wynik 5 proc. jest najlepszym notowaniem od czasu jesiennych wyborów do parlamentu. Jak widać – wyborcy zareagowali pozytywnie na protest w obronie Trybunału Konstytucyjnego, zorganizowany przez to ugrupowanie pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Zestawienie zamyka Polskie Stronnictwo Ludowe, któremu sukcesywnie ubywa zwolenników. W marcu 2016 roku jest to już tylko 3 proc. badanych.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Wy to naprawdę jesteście mitomanami
  Ten bełkot Nowackiej był położony opozycji po to by dziś na nich pluć jadem tak jak to robicie. Celowo daliście takiego smiecia widzieliście że nie zagłosuje cala opozycja. Chcecie ich kosztem wejść do Sejmu. Ale ni ujaaaa i was i te tepą opozycję puści społeczeństwo w niebyt
  Wszystko co jest następstwem i propaguje komunizm będzie zniszczony w zarodku
  Na wiejskiej was nie będzie

 2. Do wyborów jeszcze daleko także spokojnie, PiS zaserwuje kiełbaskę wyborczą, TVPiS dokqurwi odpowiedni poziom propagandy, oszołomieni „lewicowcy” znowu zapomną jaki mieli plan i dalej będzie hooy.

  1. A PiS to hipokryci i kato-bolszewicy którzy nie liczą się z nikim i z niczym.

 3. Jeszcze nie gratuluję, bo sondaże zmieniają się z dnia na dzień. Wytrzymajcie trochę, prawica sama się pogrąża. No i edukacja i „praca u podstaw”. Lewica musi przestać kojarzyć się z SLD.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Raport OECD: Imigranci nic nie kosztują przyjmujących

We wszystkich krajach Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) imigranci wpłac…