Według najnowszego sondażu Millward Brown Prawo i Sprawiedliwość pewnie zmierza po zwycięstwo w wyborach parlamentarnych. Platforma Obywatelska pozostaje 10 pkt procentowych w tyle. Znakomite wyniki zanotowały komitety lewicowe.

Konferencja prasowa partii Razem/ facebook.com/partiarazem
Konferencja prasowa partii Razem/ facebook.com/partiarazem

Gdyby wybory odbyły się na początku października, jednogłośnym zwycięzcą zostałaby partia Jarosława Kaczyńskiego. Na PiS chce zagłosować 32 proc. osób zapytanych przez ankieterów Millward Brown. Oznacza to co prawda minimalny spadek poparcia (o jeden punkt procentowy), jednak formacja ta nadal pozostaje niekwestionowanym liderem i prawdopodobnie zdobędzie potrzebną do samodzielnego rządzenia większość w parlamencie.

Drugą siłą na Wiejskiej będzie Platforma Obywatelska. Na formację Ewy Kopacz jest skłonnych oddać głos 22 proc. respondentów, czyli dokładnie tyle samo, co podczas poprzedniego badania, które zostało przeprowadzone 20 września br.
Najważniejszą wiadomością jest jednak wyraźny wzrost poparcia dla komitetów lewicowych. ZLew czyli Zjednoczona Lewica zanotowała rekordowy wynik 12 proc., co oznacza progres o 4 pkt proc. w ciągu niecałych dwóch tygodni. Formacji Leszka Millera i Janusza Palikota rośnie jednak poważny konkurent. Niedawno powstała Partia Razem po raz pierwszy osiągnęła bowiem w sondażu rezultat na poziomie 3 proc. Jeśli prognoza znajdzie potwierdzenie 25 października przy urnach, wówczas ugrupowanie otrzyma zwrot kosztów kampanii, przysługujący wszystkim komitetom, które otrzymają co najmniej 3 proc. poparcia oraz otrzyma finansowanie z budżetu na kolejne 4 lata działalności.
Swoich reprezentantów do parlamentu może wprowadzić również komitet Kukiz’15, na który zagłosować zamierza 7 proc. badanych, Nowoczesna Ryszarda Petru z prognozą na poziomie 6 proc. oraz partia KORWiN, która ociera się o próg wyborczy (5 proc.). Czarne chmury zbierają się natomiast na Polskim Stronnictwem Ludowym, które w kolejnym sondażu zanotowało bardzo słaby wynik. Tym razem ludowców wskazało zaledwie 4 na 100 ankietowanych.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. „marzenia jak ptaki szybują do nieba” a mnie się wydaje, że obie „lefice’ są tej jakości jak polska „naluka”, polska „kultura”, polska „edukacja” każdego szczebla, polska „służba zdrowia”, polscy „PRZEDSIĘBIORCY”
    Tragedyja!! Horror.

    1. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Zwłaszcza, że jakość prawicy jest podobna… Nie popierając tej choojowej lewicy dajemy wolną rękę tej jeszcze choojowszej prawicy.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Albo bierzmowanie, albo prawa kobiet. Małopolski proboszcz żąda od młodzieży specjalnych oświadczeń

Aby móc przystąpić do bierzmowania w kościele w Ropicy Polskiej (pow. gorlicki, woj. małop…