Amerykański żołnierz uznany winnym zamordowania nieuzbrojonego Irakijczyka właśnie wraca do domu. Sąd wojskowy uznał, że już się nasiedział.

hutchinsSierżant piechoty morskiej Marines Lawrence Hutchins III został uznany winnym zabójstwa, przywłaszczenia mienia i mataczenia w sprawie śmierci Hashima Ibrahima Awada. Awad, emerytowany oficer irackiej policji, zginął w 2006 roku w położonej na zachód od Bagdadu Al Hamdanii, gdzie operował dowodzony przez Hutchinsa pluton, działający w Iraku w ramach misji stabilizacyjnej „Iracka Wolność”. W procesie udowodniono, iż oddział Hutchinsa wywlekł oficera z domu, skutego doprowadził do miejsca niedawnej zasadzki urządzonej przez irackich powstańców, gdzie Irakijczyk został wepchnięty do leju po wybuchu „ajdika” (prowizorycznej miny lądowej) i zastrzelony przez Hutchinsa. Koło zwłok żołnierze amerykańscy podrzucili zarekwirowany karabin AK-47 i łuski, które miały wskazywać, że zabity zginął podczas wymiany ognia oraz sugerować, że poległy był terrorystą. Marines z oddziału sierżanta Hutchinsa zeznali na pierwszym procesie, iż ich dowódca szczycił się tym, że udało mu się uniknąć kary za zabójstwo. Potem wycofali się z tych zeznań.

W pierwszej instancji Hutchins został skazany na 15 lat, ale wyrok był dwukrotnie uchylany w apelacji. Raz z powodu rażącego naruszenia praw oskarżonego, któremu przez tydzień (!) nie zapewniono dostępu do pomocy prawnej – co zdaje się tragiczną ironią w kontekście losów setek Irakijczyków i innych więzionych i torturowanych przez USA „podejrzanych o terroryzm”, którym pomocy adwokata odmawiano latami.

Ostateczny wyrok sądu wojskowego w Camp Pendleton w Kalifornii skazuje sierżanta Hutchinsa na czas już odsiedziany. Zabójca Irakijczyka właśnie wychodzi do domu. W ramach kary dodatkowej, sąd dyscyplinarnie zwolnił go z wojska.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. partia razem wyraża swoje głębokie OBÓŻENIE i zapowida, że gdy już dojdzie do władzy to skaże Hutchins’a lll na 1000 lat w Guantanamo

    1. Czepiasz sie młodych z Razem a to się nie uda bo ten akt terroru ów Amerykanin wykonał na nieamerykańskiej Ziemi (tak jak ten młodzian co strzelał ostatnio do Czarnych w ich kościele) i nie krzyczał strzelając do Irakijczyka: „Allah Akbar! Trzeba wytępić zachodnią zgniliznę”. Także nic mu nie grozi. Żołnierz strzela a pan puk kule nosi. W opisywanym wypadku kule niósł zdecydowanie Jahwe a nie Allah.

  2. Miller powinien teraz powiedzieć, że takim Irakijczykom w Kiejkutach byłoby jak u mamy a US Marines to zwyczajne chamy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Jeszcze o zamieszkach w Machaczkale

Po przybyciu w niedzielę 29 października do Machaczkały samolotu z Tel Awiwu, lokalni mies…