Share Button

Na fali ogólnonarodowej agresji przeciw uchodźcom z Bliskiego Wschodu ucierpieli także niewidomi. Chuligani-kibice, którzy dopuścili się tego rozboju w Krakowie, staną przed sądem. Grozi im 10 lat więzienia.

Osoba niewidoma używająca tzw. białej laski. Źródło: Wikimedia.
Osoba niewidoma używająca tzw. białej laski. Źródło: Wikimedia.

Niebawem rozpocząć się mają procesy dziewięciu „patriotów”, którzy według prokuratury dopuścili się rozboju na grupie niewidomych osób w Krakowie. Niewidomi pod opieką swojego wychowawcy wracali spokojnie do ośrodka dla inwalidów wzroku. Policja podała, iż mieli przy sobie ornamentykę odzieżową innego klubu piłkarskiego niż ten, który adorowali napastnicy i to miało być motywem napaści.

Zaczęło się od wulgarnych wyzwisk, potem w ruch poszły pięści. W pewnym momencie jeden z kiboli wyciągnął pojemnik ze sprężonym gazem pieprzowym i użył go w stosunku do swoich ofiar. Potem napastnicy zerwali z pobitych niepełnosprawnych oznaczenia kibicowskie.

Zdarzenie miało miejsce wprawdzie w kwietniu tego roku, ale dopiero w lipcu zdołano ustalić tożsamość sprawców i ich zatrzymać. Są to młodzi, biali mężczyźni, najprawdopodobniej chrześcijanie, w wieku od 16 do 20 lat. Usłyszeli już zarzuty rozboju. Ośmiu z zatrzymanych zostało objętych policyjnym dozorem.

Share Button

2 komentarze

  1. matthew84 napisał:

    Co to znaczy „najprawdopodobniej chrześcijanie”? Jaki to ma związek ze sprawą? Czy obok ornamentów swojego klubu mieli też na szyjach krzyżyki? A może mieli długie brody i turbany? A może nie daj Panie Boże – pejsy. Nie ma to jak robić ludziom wodę z mózgu i do każdego zajścia na siłę doszywać aspekty religijne.

  2. Dziabąg napisał:

    A co mieli ich dyskryminowac ze wzgledu na to ze sa niewidomi ?Czyzby przez autora przemawial handicapizm

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*