Osoba niewidoma używająca tzw. białej laski. Źródło: Wikimedia.

Na fali ogólnonarodowej agresji przeciw uchodźcom z Bliskiego Wschodu ucierpieli także niewidomi. Chuligani-kibice, którzy dopuścili się tego rozboju w Krakowie, staną przed sądem. Grozi im 10 lat więzienia.

Osoba niewidoma używająca tzw. białej laski. Źródło: Wikimedia.
Osoba niewidoma używająca tzw. białej laski. Źródło: Wikimedia.

Niebawem rozpocząć się mają procesy dziewięciu „patriotów”, którzy według prokuratury dopuścili się rozboju na grupie niewidomych osób w Krakowie. Niewidomi pod opieką swojego wychowawcy wracali spokojnie do ośrodka dla inwalidów wzroku. Policja podała, iż mieli przy sobie ornamentykę odzieżową innego klubu piłkarskiego niż ten, który adorowali napastnicy i to miało być motywem napaści.

Zaczęło się od wulgarnych wyzwisk, potem w ruch poszły pięści. W pewnym momencie jeden z kiboli wyciągnął pojemnik ze sprężonym gazem pieprzowym i użył go w stosunku do swoich ofiar. Potem napastnicy zerwali z pobitych niepełnosprawnych oznaczenia kibicowskie.

Zdarzenie miało miejsce wprawdzie w kwietniu tego roku, ale dopiero w lipcu zdołano ustalić tożsamość sprawców i ich zatrzymać. Są to młodzi, biali mężczyźni, najprawdopodobniej chrześcijanie, w wieku od 16 do 20 lat. Usłyszeli już zarzuty rozboju. Ośmiu z zatrzymanych zostało objętych policyjnym dozorem.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Co to znaczy „najprawdopodobniej chrześcijanie”? Jaki to ma związek ze sprawą? Czy obok ornamentów swojego klubu mieli też na szyjach krzyżyki? A może mieli długie brody i turbany? A może nie daj Panie Boże – pejsy. Nie ma to jak robić ludziom wodę z mózgu i do każdego zajścia na siłę doszywać aspekty religijne.

  2. A co mieli ich dyskryminowac ze wzgledu na to ze sa niewidomi ?Czyzby przez autora przemawial handicapizm

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Białoruś chce pozostać mostem do Unii Europejskiej

Aleksander Łukaszenko na spotkaniu białoruskiego rządu i przedsiębiorców zdecydowanie opow…