Sprawa przybrała taki bieg za sprawą  rzeczniczki Sojuszu Lewicy Demokratycznej Anny-Marii Żukowskiej. To właśnie ta polityczka złożyła doniesienie w tej sprawie.

O decyzji Prokuratury Okręgowej w Warszawie o wszczęciu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień między innymi przez „funkcjonariuszy publicznych wykonujących funkcje w Ministerstwie Sprawiedliwości” opinia publiczna dowiedziała się od wnioskodawczyni.

Anna-Maria Żukowska ogłosiła to wczoraj (10 września) w godzinach wieczornych w portalu społecznościowym Twitter: „”Otrzymałam od prokuratury zawiadomienie o wszczęciu śledztwa w sprawie #EmiGate #Piebiak-a”. Do wpisu załączony jest skan zawiadomienia przesłanego przez Prokuraturę Okręgową.

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzmerz Czarzasty dodał, że traktuję podjęcie tych działań przez prokuraturę jako „krok w stronę Trybunału Stanu” dla obecnego ministra sprawiedliwości.

Lewica już wcześniej kierowała do prokuratury zawiadomienia w sprawie tzw. afery hejterskiej. M.in. dotyczące ministra Piebiaka, podejrzanego o faktyczne kierowanie i koordynacje kampanii nienawiści przeciwko sędziom, którzy nie zgadzają się z PiS. 20 sierpnia Krzysztof Gawkowski z Wiosny i Anna-Maria Żukowska informowali dziennikarzy o złożeniu zawiadomienia o możliwości popełnienia dwóch czynów zabronionych – chodziło o podejrzenie przestępstwa polegającego na nielegalnym przetwarzaniu danych osobowych oraz podejrzenie popełnienia przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego.

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…