Internetowy celebryta aspirujący do statusu demaskatora ma kolejne kłopoty. Sąd w Warszawie orzekł, że Zbigniew Stonoga zniesławił byłego rzecznika policji Mariusza Sokołowskiego i nakazał mu opublikowanie przeprosin na portalach społecznościowych: YouTube i Facebooku. Biznesmen ma również zaprzestać dalszego nękania.

– To już mój drugi wygrany proces z panem Stonogą. Jestem zadowolony, że sąd uznał tego pana winnym wielokrotnego, bezprawnego zniesławienia i zobowiązał go do zaniechania dalszego zniesławiania, a także do zamieszczenia stosownych przeprosin na popularnych serwisach internetowych. Nie może być przyzwolenia na bezpodstawne obrażanie ludzi – podkreślił w rozmowie z TVP Info Mariusz Sokołowski, były rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

Sokołowski znalazł się na celowniku Stonogi w 2014 roku. Od tego czasu biznesmen opublikował w sieci kilka nagrań, na których oskarża oficera m.in. o to, że podczas zabawy sylwestrowej na przełomie 2010 i 2011 roku nie uregulował rachunków w hotelu. Stonoga przypisywał również rzecznikowi skłonności do nadużywania alkoholu, akcentował jego rzekomo bliskie przyjaźnie z byłymi członkami PZPR, a także sugerował, że Sokołowski jest mu winny sporą kwotę pieniędzy. Wiele razy zadręczał telefonami biuro rzecznika. Nagrania z tych rozmów publikował na YouTube.

Sąd zadecydował, ze przedsiębiorca musi zapłacić Sokołowskiemu 50 tys. złotych odszkodowania oraz pokryć koszty procesu. Stonoga został również zobowiązany do „zaniechania dalszego rozpowszechniania kłamliwych treści z obraźliwymi wypowiedziami, umieszczenia serwisach Facebook i YouTube Zbigniewa Stonogi oświadczenia z przeprosinami Mariusza Sokołowskiego za wielokrotne, bezprawne i obraźliwe wypowiedzi na jego temat oraz oświadczenie o powstrzymaniu się w przyszłości od wygłaszania pod adresem byłego rzecznika policji obraźliwych wypowiedzi”. Wyrok nie jest prawomocny. Podobny werdykt zapadł w procesie, który wytoczył biznesmenowi aktor Tomasz Karolak, który według Stonogi bawił się z policjantem w sylwestrową noc i również zapomniał zapłacić.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Włochy: sojusznik Kaczyńskiego i Orbana stanie przed sądem za uwięzienie migrantów na statku

„Broniłem ojczyzny” – takimi słowami lider skrajnie prawicowej Ligi wyja…