Okręgowa Komisja Wyborcza w Szczecinie unieważniła zarejestrowane wcześniej listy kandydatów do Sejmu złożone przez Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi. Ponadto do Senatu nie wystartuje antysemita Leszek Bubel.

facebook.com/zbigniewstonogaoficjalne
facebook.com/zbigniewstonogaoficjalne

Jak donosi „GW”, Stonodze w tych wyborach udało się zarejestrować listy w 20 okręgach. Aby startować w całym kraju trzeba było zebrać po 5 tysięcy podpisów pod 21 listami. Po weryfikacji okazało się jednak, że listę w Szczecinie oraz kandydaturę Leszka Bubla na senatora trzeba było wycofać. Jak poinformował Waldemar Gorzycki, szef delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Szczecinie, komisja stwierdziła, że na listach podpisów poparcia znajduje się dużo podpisów, w których nazwisko nie zgadza się z numerem PESEL. Komisja znalazła również podpisy osób, które od jakiegoś czasu nie żyją. Decyzję OKW Stonoga uznał za skandal i zamach na demokrację.

Dzisiaj o 15:30 w Katowicach ma odbyć się protest przeciwko łamaniu Kodeksu Wyborczego. „Zamach na podstawowe prawa wynikające z Konstytucji RP oraz niezarejestrowanie 5 okręgów na polityczne zamówienie to nie jedyne zarzuty wobec władzy w tym kraju. Jeśli teraz nie pomożecie to znaczy że nie było warto, bo to Wy sami jesteście na naszych listach wyborczych!!! Niech żyje Wolna Polska!” – apeluje Stonoga na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych (pisownia oryginalna).

Okręgowe Komisje Wyborcze ze względu na zbyt małą liczbę podpisów odmówiły rejestracji list Stonogi w 5 okręgach. Komitet Stonogi odwołał się od tych decyzji. Odwołania rozpatrzy Państwowa Komisja Wyborcza.

Stonoga 23 września ogłosił, że założył partię polityczną „Stonoga Partia Polska”.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Medycy: pozwólcie nam ratować uchodźców!

24 września grupa lekarzy i ratowników zwróciła się do ministra spraw wewnętrznych i admin…