Zdjęcie norki.

Obrońcy praw zwierząt z Vivy!, Basty i Otwartych Klatek wspólnie zorganizowali pikietę w Szamotułach w celu sprzeciwienia się planowanej budowie fermy norek w Lubosinie koło Pniew.

Pod Starostwem Powiatowym w Szamotułach obrońcy praw zwierząt zorganizowali dużą pikietę przeciwko budowie fermy futrzarskiej w Lubosinie koło Pniew w województwie wielkopolskim. Na fermie hodowanych ma być 140 tysięcy zwierząt a za budową obiektu stoi Piotr Ajchler, syn posła Platformy Obywatelskiej Zbigniewa Ajchlera.

Według działaczy Vivy! ferma takiej wielkości nie wniesie do gminy żadnych korzyści ani nie zwiększy zatrudnienia, przyczyni się wyłącznie do dewastacji środowiska. Starosta szamotulski będzie musiał podjąć decyzję o wydaniu zgody na budowę fermy. Wielu mieszkańców jest przeciwnych inwestycji, obawia się, że stworzy ona warunki niemożliwe do zamieszkiwania w promieniu wielu kilometrów.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Pani Weronika – autorka tekstu- ma jakąś obsesję na punkcie futerek? Kolejny artykuł o tej tematyce w przeciągu tygodnia. W ogóle mam wrażenie, że ona niczym się tak nie zajmuje jak tą tematyką właśnie. Może jakaś wizyta u specjalisty czy coś takiego by się przydała? Nie wiem czy Pani cierpi na brak futerka czy jego nadmiar? Tak czy inaczej coś warto by było zrobić z tym problemem wszak obsesja to problem. Ale spokojnie – można leczyć ;)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Ustawa o dodatku solidarnościowym trafiła do Sejmu. Pomoc będzie niewielka i trudno dostępna

Do Sejmu trafiła wreszcie zapowiadana przez Andrzeja Dudę ustawa o dodatku solidarnościowy…