Jakiś czas temu po internecie krążył obrazek z narkomanką: dziewczyną leżącą bez świadomości na podłodze ze strzykawką wbitą w przedramię. Anglojęzyczny podpis mówił coś w rodzaju: „zaczęło się od szczepionki”. Kretyńskie? Nie bardziej niż parlamentarny zespół ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych. U nas taki działa. Należą do niego cztery osoby, wszystkie z ruchu Kukiza. Poseł Liroy może odżegnywać się od antyszczepionkowców ile wlezie, może udawać rozbawienie edukacyjnym rapem autorstwa szefa Głównego Inspektoratu Sanitarnego, natomiast smutna prawda jest taka, że antyszczepionkowi szaleńcy (a póki co, tylko ich zespół zaprosił do konsultacji) zyskali swój własny, autoryzowany punkt wygłaszania bredni.

Kukizowcy postulują zniesienie kar finansowych dla rodziców, którzy odmawiają szczepień dzieci. To bynajmniej nie jest „próba zbliżenia do siebie środowisk zwolenników i przeciwników szczepień”. Zaproszenie do rozmowy Justyny Sochy ze „STOP NOP” i ludzi, dla których wiarygodnymi autorytetami medycznymi są Wikipedia, portal „Szczepionkowe Ludobójstwo” oraz doktor Google – to również nie jest próba podania „lepszej, rzetelnej informacji”. Krzyk o dzieciach, co należą do rodziców, a nie do opresyjnego stalinowskiego państwa nie jest próbą rzetelnej debaty.

Koncernom należy patrzeć na ręce, punktować chciwość i przypadki lobbowania odbijającego się na pacjentach. Należy postulować prowadzenie dokładnego rejestru przypadków rzeczywistych powikłań. Ale każdy, kto wspiera ten antynaukowy obłęd, dokłada swoją cegiełkę do nieciekawej i tak już dziś w Polsce atmosfery cofania standardów życia społecznego do XIX w.

Od stycznia do czerwca 2015 zaszczepienia dziecka odmówiło 14,5 tys. rodziców. O ile ten trend utrzyma się, lekarze przewidują wybuch epidemii wyrównawczej w ciągu najbliższych 10 lat. Takiej, jaka dokładnie rok temu wybuchła w Niemczech. Wirus odry, na którą zapadli nasi zachodni sąsiedzi, przestaje się, według prof. Ewy Augustynowicz z Państwowego Zakładu Higieny, rozprzestrzeniać przy 95 proc. zaszczepionych mieszkańców Europy. 20 tys. osób podpisało petycję do Andrzeja Dudy o powstrzymanie procesu wprowadzania od 2017 nowych szczepień na HPV, pneumokoki oraz meningokoki. Nikt z sygnatariuszy, jak się domyślam, nie dołączył do petycji wiarygodnych badań wykazujących, jakoby dzieci po szczepieniach zapadały na autyzm.

PS. Nie wzięłam za ten komentarz ani grosza.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. W Izraelu NIE MA obowiązkowych szczepień !!!! jest TYLKO kalendarz zalecanych szczepień !
  A żadnej epidemii w Izraelu NIE ma i Nie było !!!
  W żadnym kraju nie ma obowiązkowych szczepień dla wszystkich noworodków w 1 dobie na gruźlicę !!!!
  Obowiązkowe szczepienia – to DRENOWANIE milionów zł pieniędzy podatników w imię rzekomej epidemii !!!
  Szczepienia – to powolne uszkadzanie zdrowia dziecka, Szczepienia działają tak perfidnie,
  że NIE od razu widać działania uboczne. Toksyny ze szczepionek POWOLI zatruwają i DEGENERUJĄ MAŁE CIAŁO DZIECIACZKA !!!!!

  Te szczepienia to ROSYJSKA RULETKA , padnie dziecko od razu, albo po n-tym strzale !!!
  Tak czy owak szczepienia OKALECZAJA !!!! Dowód – działaniem niepożądanym moze być zgon !

  Skoro aż tak jest toksyczne szczepienie, to nawet jeśli zgon nie nastąpi – na bank sa trwałe uszkodzenia wewnętrzne :((( Ludzie – zrozumcie to !!!! Przestańcie dawać się okłamywać !!!!
  Żaden kraj na świecie na próbował wprowadzić mega toksycznego szczepienia przeciwko rzekomemu HPV jako szczepienia obowiązkowego !!!!

  !!! Ludzie !! nie dawajmy sobie wciskać ciemnoty !!!!

 2. W Polsce z powodu szczepień ponad 100 tys. polskich rodzin ma okaleczone zdrowotnie dzieci !!!
  Nie mówi się tez ile dzieci w Polsce zmarło i co miesiąc umiera w wyniku powikłań poszczepiennych !
  Wejdzie na stronę STOP NOP i poczytajcie historie rodzin, którym szczepienie zniszczyło zdrowie dziecka.

  Szczepienia SA NIESKUTECZNE I TOKSYCZNE !
  Mówią o tym otwarcie dr Jaśkowski i Dr Majewsk. Szukajcie ich filmów na YT
  Koncerny farmaceutyczne oszukują w kwestii szczepień WSZYSTKICH – lekarzy, oszukują polityków i oszukują i społeczeństwo !!!
  Zatajają, że szczepienia NIE DZIAŁAJA I SĄ TOKSYCZNE !
  Rozmawiajcie z ludźmi, wymieniajcie spostrzeżenia !
  Używajmy rozumu, i nie wierzmy w sponsorowane ulotki i sponsorowane przez biznes farma artykuły ! papier wszystko przyjmie i każdy słupek można namalować.
  Dlatego – rozmawiajcie z ludźmi i SZUKAJCIE PRAWDY W NIEZALEZNYCH ŹRÓDŁACH !

 3. Szukasz prawdy ? To się zainteresuj FAKTAMI !!!!

  – Prawie wszystkie dzieci w Polsce, które zachorowały na polio zachorowały PO SZCZEPIENIU doustna szczepionką – przestarzałym tworem medycyny, którego NIKT juz w EUROPIE NIE stosuje !!!!
  – Prawie wszystkie dzieci, które zachorowały na odrę w Polsce – ta są dzieci SZCZEPIONE !!!! I zachorowały na odrę POszczepienną. Tylko o tym się głośno NIE mówi (( A takie informacje pomija się w statystykach.

 4. Jeżeli stowarzyszenia typu STOP NOP postulują o możliwość odszkodowań od Państwa Polskiego za poważne NOP-y to ja postuluję za możliwością uzyskania odszkodowania od STOP NOP dla każdego dziecka, które zaraziło się od dziecka nieszczepionego, a mogącego zostać zaszczepionym.

  1. Komu chcesz takie brednie opowiadać kobieto, dzieci nieszczepione są w pełni zdrowe. Ale twoje dziecko po kilku szczepionkach z rtęcią i aluminium zamieni się w roślinkę bez mowy i sił do życia.

 5. Jaką epidemia Odry w Niemczech? Takowej nie było bynajmniej Niemckie statystyki czegoś takiego nie zauważyły i przestańcie sciemniac! !!!!zaszczep się na wszystko czego brak Ci w książeczce ?

 6. Pasożytowanie na ofiarach szczepień

  Niemal 30 milionów dorosłych osób w ogóle nieszczepionych większością podawanych obecnie dzieciom obowiązkowych i zalecanych szczepień, oraz nie doszczepianych od dzieciństwa (co oznacza, że są tak samo podatne jak osoby nieszczepione), pasożytuje na znikomej populacji dzieci (około 20 %). Dzieci poddawane są coraz większej ilości szczepień stanowiących potencjalne ryzyko dla zdrowia i życia, bez jakiejkolwiek odpowiedzialności społecznej za negatywne skutki – odpowiedzialność ponoszą wyłącznie ofiary i ich najbliżsi.

  Rodziny w Polsce nie mogą liczyć na prawidłowe diagnozowanie i zgłaszanie powikłań poszczepiennych, co odbiera im jakiekolwiek szanse na uzyskanie należnych odszkodowań i zadośćuczynień. W Polsce nie istnieje też fundusz odszkodowań dla ofiar szczepień – takie fundusze funkcjonują w 14-tu krajach europejskich oraz 20 na świecie (w tym w USA i w Rosji).

  Do kwestii zdolności szczepionek w wywoływaniu poważnego uszczerbku na zdrowiu, oraz pasożytowania na ofiarach szczepień, wprost odnosi się WHO w jednym ze swoich oficjalnych dokumentów dotyczących kompensacji za urazy poszczepienne: http://www.who.int/bulletin/volumes/89/5/10-081901/en/

  „Urazy szczepionkowe mogą być ciężkie i skomplikowane oraz często ponoszą je dzieci, które wymagają następnie stałej opieki (…). Mello twierdzi że zgodnie z zasadami sprawiedliwości i solidarności, potrzebne są mechanizmy, aby zapobiec nieumyślnemu „pasożytowaniu” na poszkodowanych.”

  1. Tu widzę dwa rozwiązania, natychmiast zakład psychiatryczny, bo te oszołomstwa są wręcz chore w fałszowania faktów na temat szczepień…..lub AFGANISTAN. Teraz Talibowie atakują lekarzy którzy tam pojechali szczepić przeciwko POLIO, bo tam jest epidemia POLIO i wiesz co twierdzą…..że szczepienia zabijają afgańskie dzieci, więc Talibem już jesteś, wystarczy jedynie pojechać do kolegów, bo jak widzimy jesteście na tym samym antycywilizacyjnym poziomie. Do cywilizacji się nie nadajecie, ona ciemny umysł zbyt przeraża. O sekciarswo, bozia wyleczy, zabobony, modły na gangreny, egzorcyzmy na bóle brzucha….to jest was poziomek.

  2. Widziałaś dzieci nieszczepione po powikłaniach Odry, krztuśca, polio? Zapewne nie. A ja owszem, ponadto próbuje naprawić kretynizm rodziców i przywrócić do „pewnej” normalności owe maluchy. Pozdrawiam!

  3. Nie widziałam takich dzieci, bo nie dożyły, zabiła je choroba lub powikłania, zaś u szczepionych, jeśli nawet zapadną na daną chorobę, to wszystko przebiega łagodniej. Sorry, sad but true.

 7. Mogę panią zapewnić, że nie czytuję stron, które pani wymieniła, a poziomem dorównują właśnie stopstopnop. Nie pokusiła się pani nawet o sprawdzenie regulaminu zespołu i prawdziwych postulatów STOP NOP. Opiera się pani na szkalujących nas stronach i pogłoskach. Jeśli chce pani poznać fakty to zapraszam do kontaktu.

  1. Szanowna Pani mam małe pytanie i proszę o konkretną odpowiedź, nie na zasadzie znamy rodziny lub mamy dane, czy posiada Pani dzieci i je szczepi i czy któreś miało poważny NOP ?
   Ponieważ jeżeli nie to, to co Pani robi zakrywa o czystą hipokryzje i szkodzi setkom, jeżeli nie mówić o tysiącach dzieci.

 8. I dlatego jestem za tym, aby wrócił system szczepienia buractwa, tak jak kiedyś szczepiło się, nawet po mordzie, fryzjerów, kelnerów, portierów i to było bardzo pozytywne, bo ludu nieoświeconego nie da się argumentami uodpornić, tylko przemocą, aby wieprze ze wsi nie wylewali patogenów z chorych ryjów. To było dobre bo chamowało chama w drgawkach konwulsyjnych (np. płonnicy) to trzeba przywrócić, bo ludu nie udało się uodpornić, i igłą przez ryja tak jak mojego dziadka, mego papcia i mnie kłuli gdy jeszcze w czworakach kwiczałem.

  1. Glob, ty znowu???
   Ten sam tekścik tylko kilka słów zmieniłeś, trollu…

 9. Nie wzięłaś ani grosza… ciekawostka… „pożyteczni idioci” jest taka grupa również na tym świecie. Pozdrów kolegów. Epidemia odry jaka wybuchła w Niemczech to „epidemia” dla takich ignorantów jak ty. Co za ludzie, co za świat… Jak można mieć coś tak genialnego między uszami, a nigdy tego nie używać…

  1. Mikroepidemie wybuchają w całej Europie i USA przez fanatyków antyszczepiennych. U nas też już w Gdańsku hospitalizują dzieci, pozarażane wszelkim badziewiem, bo rodzice oszołomy. W USA po ostatniej epidemi lekarz wyprasza za dźwi, gdy nie ma pakietu szczepień. Bo głupota jest krótkowzroczna, jak chory to biegnie, zamiast zapobiegać.

  2. Mikroepidemie, a raczej makro głupoty. W Gdańsku hospitalizują dzieci :) :) Naprawdę?? Pozarażane wszelkim badziewiem są dzieci szczepione na wszystko plus. Infekcje w zimie… nie nooo to dopiero news. Biedne dzieci, nie dostały szczepionki na polio i zachorowały na anginę. A ten lekarz z USA to jakiś fajny jest? Jak ma na imię?

  3. Ula
   Jak wywołacie epidemie a to jest pewne to się wam wezmą ostro za dupy. Tak więc tylko proponuje, Afryka dzika czeka na takich, tam też ich przeraża cywilizacja, trochę dłużej bez medycyny wytrzymacie, niż tu z rodziabanym łbem za epidemie. Wasi ojcowie walczyli z elektryfikacją, bo krowy się wam podobno nie cieliły, bo Boruta w gniazdku siedzi. Wasi dzidowie na widok samochodu robili w gacie, bo to panoczku powóz bez konia jedzie. Może już dość i Afryka dzika, bo to jest wasz poziom.

 10. Sześć godzin po urodzeniu naszego pierwszego dziecka, podchodzi starsza pielęgniarka i pyta, czy chcemy szczepić. Mówimy, że jest jeszcze za wcześnie na podejmowanie decyzji, bo jesteśmy w emocjach.
  – „Proszę się nie martwić, bo to już nie są te stare szczepionki, tylko te bezpieczne, amerykańskie”.
  Czyli wcześniej były te niebezpieczne, nieamerykańskie?!!!
  Zaszczepiliśmy.
  Wedle kalendarza, po kilku tygodniach poszliśmy na powtórkę, którą otrzymała, ale powiedziano nam, że tego dnia trzeba podać córce jeszcze 3w1.
  Tego odmówiliśmy. Napisałem oświadczenie podyktowane przez lekarkę: „Póki co, nie zgadzam się na szczepienie DTP dnia (data i podpis). To, co działo się z córką przez kolejne dwa tygodnie po szczepionce, to tylko żona i ja wiem! Następnych szczepień nie było. Wy możecie, zgodnie z waszą wolą, wstrzykiwać swoim dzieciom nawet wzbogacony uran w źrenicę. Nikt wam nie broni i nikt nie wysyła was do zakładów psychiatrycznych w swoich życzeniach. Pozdrawiam.

  1. AwicennaIbnSina

   Mam nadzieje że zabiorą ci dzieci bo ich wykończysz jakimś tyfusem. Kiedyś szczepienia też działały, ale były w nich roztwory, przez które jeden na tysiąc się rozchorował, teraz jeden na milion się może rozchorować. Od 200 lat szczepienia są najlepszym lekarstwem, bo od nich zaraza nie mutuje, a wy nagminie ćpacie antybiotyki i sterydy, które są strasznie szkodliwe w porównaniu ze szczepieniami, a tego nie zwalczacie, tylko całymi garściami uodporniacie choroby.

  2. Mirajni,
   W mojej rodzinie ostatni antybiotyk widzieliśmy szesnaście lat temu. Nawet paracetamolu nie bierzemy, gdy nas głowa boli. Z prostego powodu. Głowa nas nie boli…
   Resztę odpiszę jutro, po przeczytaniu twoich kolejnych życzeń w moją stronę.
   Zdrowia życzę…

  3. AwicennaIbnSina

   To po co chodzisz do lekarza, bo i u nas będzie jak w USA, gdzie lekarze wypraszają z gabinetu zwalczających naukę w imię oszołomstwa. Bo non stop wybuchają epidemie dzięki antyszczepionkowcą, co wy na przeglądarkę google też jesteście odporni. Po co rodziłaś w szpitalu trzeba było w domu lub w krzakach, no wy zwalczacie medycynę więc nie korzystajcie. Bo jak narazie oszołomstwo biega do lekarza i następnie gryzie w imię zabobonów to że wogóle są jakieś leki. Tak więc się zdecyduj, Afryka to duży kontynent, tam nie bedziesz miała problemów z lękami przed cywilizacją, bo tu innym też szkodzisz.

  4. Z powodu twojego braku podstawowej kultury, kończę rozmowę. Pozdrawiam serdecznie.

  5. AwicennaIbnSina

   No kochana masz szczęście że chroni ciebie internet, bo tacy ja wy sekciarze są terrorystami, robicie z waszych dzieci broń biologiczną przeciwko innym. Ja nie widzę różnicy w zakładaniu na dziecko dynamitu i posłaniu w tłum, od robienia go podatnym na wszelki syfilis i wysłanie do przedszkola, w którym są dzieci alergicy, a tych nie wolno szczepić, chronią ich ci zaszczepienia. Moim zdaniem doprowadzicie do epidemii i wam polacy łby porozwalają ,oszołomstwu.

  6. Haha, alergicy są nie szczepieni? Widać jaką wiedzą dysponujesz. Chyba jedynym przeciwwskazaniem jest zgon. Daj spokój z tym syfilisem, na to się nie szczepi :-P widzisz, dla Ciebie nie szczepienie to nieodpowiedzialność, dla innych szczepienie, zwłaszcza bez żadnej wiedzy czy przeczytania chociażby ulotki.

 11. Droga Pani, zakłada Pani, że ruchy takie jak STOP-NOP nie podpierają się żadnymi badaniami (co jest nieprawdą) a sami Pani nie przytacza niczego na poparcie swoich wywodów! Jest Pani tak samo wyrażającą swoją opinię, obawę jak Ci, którzy mają wątpliwości związane ze szczepieniami, z tą różnicą, jakże istotną, że nikt z ruchów „antyszczepionkowych” nie zabrania Pani się szczepić! Niestety lewica uwielbia gnębić ludzi, zmuszać ich do tego i tamtego w imię swojej ideologii, moim zdaniem okropnej i nieludzkiej! Chciałem również zwrócić uwagę, że jednocześnie popiera Pani najistotniejsze cele organizacji STOP – NOP (lobby farmaceutyczne, rejestrowanie NOP’ów) i krytykuje… nie wiem, co o tym myśleć? Na pocieszenie tylko dodam, że nie jest Pani odosobnionym przypadkiem. Mam wrażenie, że lekka schizofrenia, jakieś rozdwojenie jaźni są często spotykane w lewicowych kręgach!

  1. Paweł
   Nie popierają się żadnymi badaniami, to są wymysły, kłamstwa, pomówienia, wyssane z palca twierdzenia. Nie jest to ruch antyszczepienny tylko antynaukowy, oni na zabobonach zwalczają naukę. Nie ma ani ziarna prawdy na tych stronach, wszystko jest kłamstwem. To się wzieło z ruchów religijnych, gdzie bozia jest jedynym lekarzem, a każda ingerencja to wbrew bogu, człowiek nie powinien ingerować, ale że ludzie niewykształceni lubią się bać, czegoś czego nie rozumieją, to straszą tych ludzi jakimiś zmyslonymi badaniami, które zaraz ktoś dementuje. Jednak już strony naukowe nie wklejają, nie prezentują. Tak więc nie ma co tu rozmawiać, bo religijne grupy są odporne na wiedzę i kieruje nimi fanatyzm, więc i często płacą różnym słabym doktorkom, którzy za nowe BMW napiszą jakie straszne są szczepienia.

   Boisz się GMO, od lat zajadasz, ale na tym strachu robią świetną karierę politycy, którzy uwielbiają straszyć odwołując się do podświadomych lęków hybryd i mutantów, jakich mamy w mitologii mnóstwo. Przerażeni ludzie głosują jak trzeba, płacą na takich jak trzeba i wsuwają kanapkę GMO oglądając kolejną debatę …precz z GMO.

 12. Tych osobników przymusowo powinno się zamykać do zakładów psychiatrycznych, bo to jest terror biologiczny. Tu nie chodzi o ich dzieci, a że w tych kręgach aborcja zabroniona, to próbują zamordować ” naturalnie” choroba zabierze, bo niechciane. Tu chodzi o to że nam wszystkim zagrażają, bo parasol szczepienny obejmuje tych, co są chorzy na alergię czy na raka i ich nie wolno szczepić, ale nie chorują, bo zaszczepieni tworzą parasol odporności wokoło ludzi niezaczepionych. Szczepionka nie działa na wieczność działa od 10-15 lat, nie chorujecie bo wasze dzieci stanowią PARASOL OCHRONNY społeczeństwa. Ich znowu chronią ich dzieci, jak nie można zaszczepić, jak szczepienie już nie działa. Chronią nas młodsze pokolenia, dlatego antyszczepieńskowcy robią dziury w PARASOLU OCHRONNYM SPOŁECZEŃSTWA. Dlatego ludzie jak ja muszą płacić za ponowne szczepienia, bo tamci nie są izolowani psychiatrycznie. I to mój postulat…..WASZ SZCZEPIENIA JUŻ NIE DZIAŁAJĄ, więc zacznijcie się ponownie szczepić bo antyszczepieńkowcy zrobili dziurę w murze chroniącym przed chorobami.

  1. Nazwę cię tak jak ty innych-idiotka,zobacz w jaki sposób traktujesz tych ,których chcesz przekonać.Masz jakieś dzieci?Pewnie nie.Ja mam wątpliwe szczęście mieć dzieci ,co prawda już dorosłe,które zachorowały trzy tygodnie po DiPerTe na koklusz.Była to ewidentnie choroba po szczepieniu,dzieci były małe, w domu ,wpadł do nas zreszta sanepid z wizytą.Szczep się dziecko na co chcesz,ale nie zmuszaj do tego innych.Przecież zaszczepiona nie masz sie czego bać.Urocze jesteście młode oszołomy,wasza agresja w stosunku do inaczej myślących jest zastanawiająca.Przecież nikt nie chce zabronić szczepień,ludzie nie chca ich przymusu,bo szanowne państwo nie poczuwa sie do winy za odczyny poszczepienne,nawet ewidentne.

  2. mamala

   Ale jak ja mam traktować osoby których fanatyzm jest odporny na wiedzą już ze szkoły podstawowej. Co wam tak trudno wziąść korepetycje i skończyć podstawówkę, bo jak narazie to wasi ojcowie walczyli z elektyfikacją, bo tam Boruta siedział, a na widok samochodu robili w gacie, bo wóz bez konia jedzie i wy tak naprawdę chcecie przekonać nas, że samochody jeżdzą na moce piekielne. A szczyt antyspołecznego zachowania widzimy w tym że was nie interesuje że epidemie wywołujecie.

 13. a niech nie szczepią bachorów – budżet zaoszczędzi na szczepionkach i na programie 500+ jak zaczną wymierać

  1. Gdyby to dotyczyło tylko ich to nie byłoby problemu, ale przy pewnym poziomie niezaszczepionych choroba staje się groźna dla wszystkich. Ponadto im więcej nosicieli tym większe prawdopodobieństwo „zabójczej” mutacji

  2. Wiesz, tylko to nie chodzi o pieniądze. Dzieci antyszczepionkowców to rezerwuary chorób śmiertelnie niebezpiecznych dla dzieci które są albo zbyt małe na szczepienia, albo ze względu na poważne choroby nie mogą być zaszczepione. Na razie chroni je tzw. odporność zbiorowa. Ale im więcej nieszczepionych dzieci tym więcej luk w tej barierze.

  3. Takich głupot w życiu nie czytałam.na to samo wyjdzie zaoszczędzimy na prywatnych wizytach u lekarzy i na lekach wiec 500 + jest zbędne .dzieci nieszczepione to dzieci zdrowsze od tych szczepionych.Ewidentnie mniej chorują na zapalenia płuc, oskrzeli, ucha itp.

  4. Jaką epidemia Odry w Niemczech? Takowej nie było bynajmniej Niemckie statystyki czegoś takiego nie zauważyły i przestańcie sciemniac! !!!!zaszczep się na wszystko czego brak Ci w książeczce ?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Nie styknie

Na zdjęciu stoi były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński, w tle jakieś kol…