Paweł Tanajno razem ze Strajkiem Przedsiębiorców chcą zablokować jutrzejsze obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zaprezentował mapkę i plan działania. Akcja ma się rozpocząć o 8 rano w okolicach Grobu Nieznanego Żołnierza.

Jutro, 10.04 wypada 11 rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym Prezydent Lech Kaczyński. Samolot rozbił się podczas lądowania, nikt z pasażerów nie przeżył. Co roku Jarosław Kaczyński organizuje huczne obchody rocznicy wypadku. W tym roku, tak jak i w zeszłym, mimo pandemii Covid- 19 zamierza ze swoją świtą oddać hołd osobom, które wówczas zginęły.

Paweł Tanajno ze Strajku Przedsiębiorców zapowiedział blokadę uroczystości. Przedstawił na swoim profilu na Facebooku mapkę i zachęca ludzi do tłumnego stawienia się w okolicach pomnika, blokowania drogi i zastraszenia Kaczyńskiego, którego nazywa „czarną owcą”.

„Mam dwa cele – stworzyć ryzyko zagrożenie dla czarnej owcy aby służby bezpieczeństwa odwołały owce do chlewika. Drugi to uniemożliwić owcy beczenie w ciszy przy czarnym pomniku. Niech nas usłyszy”- napisał na swoim profilu Tanajno.

?10.04 OGÓLNY PLAN AKCJI „Narodowa Blokada Schodów Jarosława”.
Zdradzamy wam trochę szczegółów abyście wiedzieli jak się…

Opublikowany przez Pawła Tanajnę Czwartek, 8 kwietnia 2021

Strajk Przedsiębiorców zarejestrował swoje wydarzenia w Urzędzie Miasta i dostał na nie pozwolenie. Uczestnicy mają być podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich za zadanie „zablokować czarną owcę”, czyli uniemożliwić przejazd limuzyny z Kaczyńskim pod pomnik smoleński, a druga ma „bombardować śmiechem i krzykami”. Cała strategia jest rozrysowana na mapie, aby uczestniczy wiedzieli co, gdzie i kiedy będzie się działo. Organizator przygotował więcej niespodzianek na okoliczność blokady Kaczyńskiego, ale nie zdradza jeszcze, co to dokładnie będzie.

Sympatycy Strajku Przedsiębiorców są sceptycznie nastawieni do pandemii oraz winią rząd za złe zarządzanie gospodarką podczas covidu.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Waryński nie może być patronem łódzkiej szkoły

Haniebna i kompromitująca decyzja nauczycieli, rodziców i dyrekcji szkoły nr 184  w Łodzi.…