Rozmoway strajku

Maciej Wiśniowski rozmawia z Romanem Kurkiewiczem o tym, jak epidemia sprawdza nasze człowieczeństwo, co robi a czego nie robi lewica i co z tego wyniknie.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Lewica, która legitymizuje burżuazyjną demokrację poprzez – bezsensowne z punktu widzenia szans – uczestnictwo w wyborach akceptuje burżuazyjne reguły gry i de facto popiera kapitalizm… Prawica walcząc strajkami zwyciężyła z polskim socjalizmem bo odmówiła gry na jego warunkach… a przecież mogła „wstąpić do partii” i zreformować go od środka. Moim zdaniem tylko lewica odmawiająca gry na warunkach burżuazyjnej demokracji ma szansę zmienić system. Obecna epidemia i związany z nią gigantyczny kryzys burżuazyjnej gospodarki rynkowej stwarzają okazję do zmian, ale ktoś musiałby je zaproponować i wymóc na najsilniejszych. Może poprzez rozpętanie masowych strajków w oporze przeciw ponownemu dotowaniu najbogatszych, banków i właścicieli produkcji kosztem przeważającej większości ludzi biednych i wykorzystywanych… Tylko trzeba im to uświadomić.

  2. Jak wygrać lewico? Wszyscy piszący tutaj posty mówili to samo — najpierw socjal a potem sprawy światopoglądowe, pisiory przed wyborami schowali paru swoich bonzów a wy musicie schować swoje poglądy „imigranty + LGBT”, tyle i aż tyle………….
    Aha, jeszcze poprawność polityczna do kosza…….

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Wygrana USA, czyli jak bankier z Opus Dei wziął Ekwador

W Ekwadorze lewica jest dużo, dużo silniejsza niż w Polsce – ma autentyczne ludowe p…