Joanna Senyszyn została dziś przyłapana w Sejmie z brykiem do głosowania, przygotowanym przez klub Koalicji Obywatelskiej. Posłanka wczoraj opuściła, wraz z grupą innych posłów i senatorów, klub Lewicy, dołączając do koła Polskiej Partii Socjalistycznej.

Sytuacja miała miejsce dziś w Sejmie. Za posłanką Joanną Senyszyn siedziała reprezentantka Nowej Lewicy Anna-Maria Żukowska. To właśnie ona zauważyła. że świeżo upieczona posłanka PPS przegląda instrukcje do głosowania przygotowaną przez klub Koalicji Obywatelskiej.

 

W komentarzach zawrzało:

„Od miesięcy pisałam o Senyszyn i Rozenku: krety Tuska. PPS dała się oszukać jak dzieci”

„Czyli to dlatego usłyszałem dzisiaj o istnieniu PPS na TVN24 i to aż 3 razy w przeciągu 20 minut”

„No to grubo. Wyborcy Senyszyn głosowali na lewicę a nie na PO. Oby pokazali jej środkowy palec w kolejnych wyborach”

„Widzę panią Joannę i posła Dziambora (Artura, posła Konfederacji – przyp.red.) w koalicyjnym rządzie pod batutą pana Budki”

To tylko niektóre z komentarzy pod zdjęciem przedstawiającym Senyszyn z rozpiską od KO.

Do sprawy odniosła się również posłanka PPS. „Sprawdzałam, czy KO głosuje tak jak my – PPS” – napisała, wstawiając uśmiechniętą buźkę.

Powrót PPS do Sejmu

Wczoraj grupa posłów i senatorów Lewicy Razem ogłosiła opuszczenie klubu parlamentarnego tej formacji. Powód? Niejednoznaczny stosunek do obecnego rządu, przejawiający się we wspieraniu władzy w konkretnych głosowaniach, a także niechęć do szerszej współpracy z resztą „demokratycznej opozycji”. Padały też inne zarzuty takie jak: autorytarne zarządzania partią przez Włodzimierza Czarzastego.

– Nowa Lewica stała się partią niedemokratyczną. Zarządzaną autorytarnie i seksistowsko. Nie jest wiarygodnym członkiem demokratycznej opozycji – mówiła posłanka.

PPS wystartuje z list Koalicji Obywatelskiej?

Jedna z teorii, tłumaczących przyczyny odejścia grupy posłów i senatorów z Nowej Lewicy, mówi, że w najbliższych wyborach parlamentarnych PPS, podobnie jak obecnie Zieloni czy Inicjatywa Polska, dołączy do lewego skrzydła Koalicji Obywatelskiej, a przedstawiciele tej partii znajdą się na listach KO do Sejmu.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Jednak posła Zawiszy to raczej wspomniany w artykule duecik nie ma szans wyprzedzić w ilości ,,zmian barw klubowych”… Najwidoczniej okienko transferowe w PO sie otworzyło.

  2. Przeglądanie instrukcji nie świadczy, że będzie głosowała zgodnie z nią. Ja, będąc posłem, również chciałbym wiedzieć, jak zamierzają głosować inni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

USA niewiarygodnie o śmierci palestyńskiej dziennikarki

Śmierć palestyńskiej dziennikarki Shireen Abu Akleh, 11 maja br. wywołała falę protestów w…