Co najmniej trzech piłkarzy Legii Warszawa zostało pobitych przez pseudokibiców swojego klubu. W ten sposób chuligani chcieli zmotywować piłkarzy swojego klubu do lepszej gry.

Piłkarze Legii Warszawa wracali wczoraj do ośrodka treningowego w Książenicach po przegranym meczu w Płocku. Nie wiedzieli, że za nimi podążają samochody ze stadionowymi chuliganami. Kiedy ok. godz. 19:45 dotarli na miejsce, autokar został otoczony przez kilkudziesięciu mężczyzn. Napastnicy wtargnęli do pojazdu, a następnie znęcali się fizycznie i psychicznie nad zawodnikami. Polscy piłkarze zostali zbluzgani, natomiast wobec zawodników zagranicznych zastosowano rękoczyny. Bandyci bili ich po głowach. Na koniec rzucili jeszcze kilka gróźb karalnych, po czym zbiegli z miejsca zdarzenia, informując piłkarzy, że mają szczęście, że policja jest już w drodze.

Z informacji przenikających z klubu wynika, że pobici zostali m.in. Portugalczyk Rafael Lopes, Azer Mahir Emreli oraz Brazylijczyk Luquinhas. Ten ostatni odniósł poważniejsze obrażenia, chwiał się na nogach, nie mogąc zachować równowagi. Jego partnerka napisała, ze Twitterze, że nigdy nie zapomni tego, co bandyci zrobili jej mężowi. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Luquinhas rozważa rozwiązanie kontraktu ze stołecznym klubem. Brazylijczyk był jednym z niewielu piłkarzy Legii, którzy prezentowali niezłą formę w ostatnich meczach. Emreli natomiast trafił do szpitala, dostał od lekarza klubowego zalecenie by pozostać w łóżku przez dwa najbliższe dni. Obaj piłkarze nie zagrają w środowym meczu z Zagłębiem Lubin.

Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy pseudokibice Legii wychodzą z założenia, że kiedy drużyna gra słabo, to dlatego, że zastosowano wobec zawodników za mało przemocy. W 2017 roku, po powrocie z przegranego 0:3 meczu z Lechem w Poznaniu, kibole napadli na swoich piłkarzy na parkingu. Pobitych zostało kilku piłkarzy oraz asystent trenera Aleksandar Vukovic.

Klub jak na razie nie odniósł się do sprawy.

Policyjne wozy eskortowały autokar Legii tylko do Łomianek.

Legia Warszawa w ostatnim półroczu z mistrza Polski przemieniła się w pośmiewisko. Zespół zajmuje ostatnie miejsce w Ekstraklasie, przegrał 10 z 11 ostatnich meczów ligowych. „Wojskowi” odpadli również z Ligi Europy, gdzie przegrali cztery ostatnie mecze fazy grupowej.

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rajd ku czci zapomnianych partyzantów

W okolicach Radomska odbył się Rajd Rowerowy Śladami Walk Gwardii Ludowej i Armii Ludowej …