„Pół miliona dzieci jest bez jakiejkolwiek pomocy” ogłasza UNICEF i wzywa wszystkie strony konfliktu w Syrii do zniesienia blokad i umożliwienia dostarczenia pomocy humanitarnej.

flickr.com/Freedom for Syria
flickr.com/Freedom for Syria

Anthony Lake, dyrektor generalny UNICEF powiedział, że „na oblężonych terytoriach życie dzieci zamieniło się w koszmar. Są zabijane i kaleczone. Boją się iść do szkoły czy bawić się. Mają niewielki dostęp do pożywienia, a do opieki medycznej – żadnego.”

Na 16 zablokowanych obszarach Syrii znajduje się blisko 500 tysięcy dzieci całkowicie pozbawionych pomocy humanitarnej i elementarnych świadczeń. W samym tylko Aleppo od świata zewnętrznego odciętych jest 100 tysięcy dzieci” – alarmuje UNICEF. W ciągu ostatniego roku ich liczba podwoiła się.

Komunikat organizacji przytacza przykład jednej z oblężonych dzielnic w Aleppo, gdzie dorośli starają się jakoś zminimalizować najmłodszym skutki działań wojennych. Ochotnicy przyszykowali tam podziemny plac zabaw, łącząc piwnice kilku domów. Codziennie korzysta z niego około 200 dzieci. W innej piwnicy zorganizowano szkołę dla 250 dziewcząt.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Izrael zaatakował Gazę

Izraelska armia zaatakowała strefę Gazy pod pretekstem przeciwdziałania zagrożeniom ze str…