Jedną z wielu przykrych cech konserwatywnych społeczeństw jest skłonność do ścisłej kontroli kobiecej cielesności. Kobieta jest postrzegana jako obiekt z natury skłonny do grzechu albo przynajmniej wywołujący grzeszne myśli u cnotliwych i opanowanych przecież mężczyzn. Stąd też żeńskie jednostki muszą zakrywać nogi, ramiona, włosy, a czasem nawet twarze – aby do czynów i myśli niemoralnych nie zachęcać. Jak na razie żaden, nawet najbardziej represywny reżim nie wpadł na pomysł by mężczyznom podwiązywać siusiaki albo zakładać im żelazne bokserki. A szkoda, bo to najczęściej faceci wpadają na wyjątkowo podłe pomysły ingerencji w wolność kobiet i ich prawo do decydowania o własnym ciele.

Z taką właśnie smutną sytuacją musimy się mierzyć w Polsce roku 2016. Po 23 latach funkcjonowania i tak już opresywnych regulacji prawnych w kwestii prawa do aborcji (zwanych propagandowo „kompromisem”) obecnie do głosu dochodzą siły społeczne, które podmiotowość kobiet chcą ograniczyć do poziomu cechującego bardziej sfanatyzowane kalifaty islamskie.

Władze państwowe wespół z czującym wiatr w żaglach klerem rzymskokatolickim z sadystycznym zacięciem chcą zacieśnić gorset represywnie rozumianej moralności. Chcą absolutnego zakazu aborcji. Kiedy dopną swego, ciąży nie będą mogły usunąć kobiety, które padły ofiarą przestępstw (gwałt, kazirodztwo), jak również te dla których ciąża stanowi zagrożenie dla życia. Nieciekawe będą to czasy dla płodów, które wiją się w macicach w spazmach cierpienia z powodu genetycznych chorób. Wszystko wskazuje na to, że ich katusze będą trwać aż to momentu, gdy pod czujnym i bezradnym okiem lekarzy dokonają swoich kilkudniowych żywotów.  Jedno z takich schorzeń nazywa się płód arlekin. Dotknięte chorobą ciało pokryte jest zgrubiałymi segmentami skórnymi w kształcie rombów i prostokątów, poprzecinanymi szczelinami, odsłaniającymi żywą tkankę. Płód doznaje niewyobrażalnego bólu, a lekarze nie mogą nic zrobić, gdyż niemożliwe jest podanie leku przeciwbólowego przez nakłucie igłą dotkniętej chorobą skóry. Nie można tego zrobić przez usta z powodu wywiniętych warg. Nie można podawać jedzenia, a więc płód umiera zwykle po kilku dniach z głodu lub wycieńczenia bólem.

Dla „obrońców życia” cierpienie takiego organizmu nie ma jednak większego znaczenia. Wisząca gałka oczna, mózg wyzierający ze zdeformowanej czaszki czy rozszczepienie twarzy nie usprawiedliwiają według nich dokonania zabiegu usunięcia ciąży. Dziecko ma doznać cudu narodzin, przejść przez piekło i poczekać aż pan bozia zabierze do nieba. Musi być chronione przed pomysłami „morderców” czyli osób skłonnych ukrócić jego męki.

Kokietliwe barbarzyństwo, które umościło się na szczycie państwowej władzy chce urzeczywistnić te wszystkie koszmarne wizje, niosąc na sztandarach „poszanowanie dla życia”. Entuzjastą cierpienia kobiet i płodów jest zawiadujący całą bandą Jarosław Kaczyński. Dla prezesa „jako katolika” męczarnie innych są w tym wypadku oczywistym wyborem etycznym. W podobnym tonie wypowiada się również jego podwładna, Beata Szydło. Nie mam wątpliwości, że nie chodzi im o czyjekolwiek dobro. Po prostu realizują swój polityczny cel i organizują społeczeństwo wokół zawołania walki z „cywilizacją śmierci”.  Nie mają natomiast najmniejszych skrupułów by w imię kościółkowego dogmatyzmu fundować mordęgę tym, którym nie pozostawiają wyboru. Tchórze i łobuzy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Jak uzyskać dostęp do bezpiecznej aborcji medycznej? Czy jesteś w niechcianej ciąży?
  WOMEN ON WEB wspiera kobiety na całym świecie w uzyskiwaniu dostępu do bezpiecznej medycznej aborcji (przy użyciu Mifepristonu i Misoprostolu), aby zmniejszyć śmiertelność związaną z wykonywaniem niebezpiecznych zabiegów aborcyjnych.
  Serwis Women on Web przeznaczony jest dla kobiet żyjących w krajach, w których nie ma dostępu do bezpiecznych usług aborcyjnych.
  Aborcja przy użyciu tabletek jest bardzo bezpieczna i przebiega podobnie do spontanicznego poronienia. Miliony kobiet na świecie zastosowały tę metodę i udowodniono, że kobiety są w stanie przeprowadzić aborcję samodzielnie w domu przy bardzo małym medycznym nadzorze. Rzadko zdarza się, że po aborcji konieczna jest dodatkowa interwencja medyczna. W takim wypadku można zwócić się do jakiegokolwiek ginekologa w każdym kraju, tak samo jak w przypadku poronienia.

  Emailowy helpdesk Women on Web pracujący pod nadzorem lekarza zawsze udzieli Ci informacji i wsparcia.
  Napisz do nas email na: info@womenonweb.org
  Pamiętaj o stosowaniu antykoncepcji (najtańsze tabletki od 7 zł/miesięcznie to znacznie taniej niż utrzymanie niechcianego dziecka) oraz o tabletkach „po” (do 5 dób od stosunku) na razie jeszcze bez recepty

  1. Szkoda tylko,że kobietom z ciążą pozamaciczną w ten sposób nie można pomóc. I kobietom z chorobami narządów rodnych które będą oskarżane o aborcje przez nadgorliwych katotalibów – też.

 2. Europejczycy — byli chrześcijanie, a dziś liberałowie, czy wiecie, że muzułmańskie kobiety nie czynią aborcji?
  Na dwieście zabitych płodów europejskiego człowieka rodzi się jedno muzułmańskie dziecko i to dzieje się w Europie.
  Na dwadzieścia cztery zlikwidowane bezpowrotnie kościoły z braku finansów i wiernych powstaje jeden meczet i to dzieje się w Europie.
  Umieramy duchowo i ideowo, a naszą agonię ozdabia się tanią konsumpcją i pseudo wolnością.
  Aborcja to koniec europejskiej cywilizacji, a w tym tzw. białego człowieka.
  Europejska cywilizacja to cywilizacja śmierci, to pochwała aborcji, eutanazji, eugeniki – to koniec z nami.
  To samobójstwo jednej z największych w dziejach świata cywilizacji.
  Zabijanie w świetle prawa lub prawne przyzwalanie na aborcje nie jest argumentem ani środkiem do dowartościowania człowieka w Europie i nie jest fundamentem godności, wolności i honoru człowieka.
  To cywilizacja paradoksu! Sprowadzamy braci muzułmanów do Europy, ale w tejże Europie produkujemy najwięcej broni sprzedawanej do krajów muzułmańskich.
  Jakiej produkcji bomby spadają na Syrię? Oto pytanie, które wyjaśnia stan sprawy.
  Przyjaciele! Czy pamiętacie te słowa: „Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie” (Mat 25, 52)?
  I tyle na temat zabijania niewinnych płodów!
  Laudetur Iesus Christus+Per signum Crucis de inimicis nostris libera nos, Deus noster+In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti+ Amen
  http://vanini1960.salon24.pl/704281,muzulmanskie-kobiety-nie-czynia-aborcji

  1. To może opracuj metodę pozwalającą zachodzić w ciążę mężczyznom?! Tacy jesteście bohaterscy, na pewno uratujecie „cywilizację białego człowieka” ;) A ty pierwszy daj dobry przykład, wydaj na świat przynajmniej piątkę :)

 3. Co za głupoty, padam ze śmiechu! Przecież nawet kościół zezwala na aborcję, jeżeli płód został poczęty w akcie gwałtu. Ustawa ma jedynie zablokować szastanie życiem własnych dzieci w momencie, gdy zostały poczęte z głupoty rodziców lub kaprysu typu „chcieliśmy mieć chłopca, nie dziewczynkę”. Niech się ludzie nauczą odpowiedzialności i tego, że wszystko niesie ze sobą konsekwencje.

  Polecam również poczytać o skutkach ubocznych występujących bardzo często po dokonaniu aborcji. Walka z naturą nigdy nie wychodzi na dobre.

  1. Zakaz aborcji nigdy nie zmniejszył aborcji, powodował tylko zgony kobiet i ich okaleczanie. To co głosi kler to zaburzenia psychiczne facetów którym odwaliło od celibatu i pragną tylko mordować kobiety i mordowali wiekami, teraz chcą mordować Polki. Jest to całkowicie zbrodnicza sekta, bo chodzi im tylko o mordowanie kobiet.

  2. Bzdury i kłamstwa.PiSowiec czy troll ?

   Niestety ale klerowi chodzi o wysadzenie w powietrze obecnego kompromisu ws. aborcji.

   Kompromisu który gwarantuje choć podstawową ochronę życia i zdrowia (również psychicznego) kobiet.Zamach na ten kompromis ze strony katotalibanu jest po prostu zbrodnią.

 4. Wyjaśnienie jest bardzo proste i nawet nie trzeba się odwoływać do psychicznych predyspozycji tych facetów – jest to kolejna metoda zastraszania społeczeństwa metodami administracyjnymi. Aborcji będzie tyle samo, ale sprawcy (kobiety, ich partnerzy, lekarze) staną się przestępcami, czyli osobami wykluczonymi społecznie. Bo pojawi się poczucie strachu przed ewentualnymi konsekwencjami.
  To jest ten sam mechanizm, co w przypadku posiadania miękkich narkotyków, wcześniej (za komuny) częściowej prohibicji itp. Im więcej zachowań będziemy penalizować, tym więcej osób stanie się rzeczywistymi lub potencjalnymi przestępcami, czyli tym więcej osób będzie żyło w strachu, że mogą zostać ukarani, bądź będą rzeczywiście karani. Utrata pewności siebie skutkuje wycofaniem się z aktywności publicznej, dlatego nie jest przypadkiem, że testuje się kobiety, stanowiące większościową grupę społeczną. Ponadto niepewne, zahukane matki w taki sam sposób wychowają dzieci – nie na obywateli, tylko na tchórzy, którzy nie powinni się wychylać.
  I dlatego to nie jest sprawa tylko kobiet, to dotyka wszystkich.

  1. @Anna: ” Im więcej zachowań będziemy penalizować, tym więcej osób stanie się rzeczywistymi lub potencjalnymi przestępcami, czyli tym więcej osób będzie żyło w strachu, że mogą zostać ukarani, bądź będą rzeczywiście karani. ” – racja.Mówisz jak niektórzy libertarianie którzy mają na to prostą i bardzo radykalną receptę: nieposłuszeństwo wobec rządu i łamanie prawa,łącznie z oporem wobec Policji i niszczeniem własnego państwa od środka – recepta która i dla mnie i dla was jest koszmarnym pomysłem,ale w warunkach tyranii to kto wie czy nie będzie to bardzo chętnie wybierana opcja.

   Obawiam się też,że nawet pomimo rozbrojenia Polskiego społeczeństwa – jeśli pójdzie to w tą stronę to tak się będzie dziać. Nie jestem tym zachwycony,bo to nic dobrego – anarchia jest tylko odrobinę lepsza od totalitarnej tyranii.

 5. Nieprawda co do najbardziej sfanatyzowanych krajów islamu. W takich Iranie jest ustawa podobna do tej jak obecnie w Polsce, czyli będziemy bardziej fanatyczni od Iranu, jednego z najbardziej fanatycznych krajów świata. Europiejskim skansenem fanatyzmu. W ustawie antyaborcyjnej chodzi jedynie o mordowanie kobiet, bo panowie w sutannach, od wieków mają problemy seksualne, a z tego wzieły się stosy. Sekta tak chora, że nadal chce mordować kobiety, bo skutkiem zakazu aborcji nie jest jej zmniejszenie, jest śmiertelność, okaleczenie, poniżenie, cierpienie, więzienie kobiet, rodzenie potworów, gdzie w strasznych cierpieniach umierają lub konają latami. Tak się nawet psa nie traktuje. KLER MORDERCY KOBIET. W ciągu jednego roku umrze kilka setek przez ciąże pozamaciczną, więc o czym my mówimy.?
  Jeśli kobieta poroni specjalne jednostki prokuratury będą badały macicę jak miejsce zbrodni, bo nie wiadomo czy nie celowo. Od dłuższego czasu tu powstarzam, że fanatyzm gorszy od talibów, mamy tu w Polsce i tu mamy bardzo poważny problem, bo już chcą mordować nasze kobiety…..a ja nie widzę chociaż jednego podpalonego kościoła z ze zbrodniarzami, nie widzę ludzi przed kosciołami gdzie fanatycy w sutannach są wysyłani do Gentanamo, a podobno walczymy z fantatyzmem, barbarzyństwem, bydlakami ludzkości a wy co?

  1. W Iranie dopuszczalna jest aborcja z przyczyn społecznych, a antykoncepcja bezpłatna. Dlaczego? Po paru latach obowiązywania restrykcyjnej ustawy (takiej, jak w Polsce) rządzący stwierdzili, że … jest zbyt wysoki przyrost naturalny.
   W islamie po prostu nie udają, że seks / ciąża ma związek z religią, więc te decyzje są polityczne.
   U nas też polityczne, ale dorabia się do tego ideologię.

  2. Anna
   To nie jest decyzja polityczna tylko wynika z zaburzeń seksualnych kleru. Jak poszli w celibat to im odwaliło z nienawiści do kobiet, bo nagle w oczach ” cnotliwości” stały się super grzeszne, strasznie prowokujące szatanem cielesnym. Jak widzisz ich głównie interesuje niezdrowo seksualność ludzi, by piętnować, karać, prześladować. Każda ta ustawa uderza w straszny seks, bo jak robisz aborcje to uprawiałaś radosny seks dla przyjemności, a nie bolesny rozpłód. Oczywiście kto buntuje się do natury ten zboczeje, tym samym kultury wojujące z seksem to wysyp zboczeń, jak masz to w katolicyźmie i islamie i tragedię ludzi. To w psychiatrii są zaburzenia psychiczne i też normalni ludzie raczej bredzeń dewiantów nie słuchają. Tylko rodzi się pytanie, na jakim poziomie głupoty są polacy, że to co wiadome od wieków, że kler ma problemy z tymi sprawami, nagle zaczęto traktować poważnie, gdy konsekwencje to przede wszystkim zgony kobiet i ich okaleczenie. Jak możemy pozwalać aby chora sekta tu nam prześladowała ” nasze” kobiety?. Kiedy zaczniemy podpalać kościoły i walczyć z fanatyzmem jak z państwem islamskim?

  3. Anna
   „W systemach totalitarnych temat seksualności wypierany jest z oficjalnego życia, a sfera ta ograniczona jedynie do funkcji prokreacyjnych. Temu celowi służyła np. niemiecka instytucja Lebensbornu, której nie można ujmować w kategoriach erotycznych a jedynie reprodukcyjnych. Purytanizm obyczajowy nazizmu przejawiał się również w zakazach robienia makijażu czy farbowania włosów przez Niemki. Zakazana była aborcja, za którą groziła kara śmierci oraz wszelka antykoncepcja. W edukacji przestrzegano ściśle rozdziału płci. Nie lepiej sytuacja przedstawiała się w totalitaryzmach komunistycznych. Znany z wielu cynicznych wypowiedzi Mao Tse-tung stwierdził nawet, że: „Jest bardziej użyteczne zabijanie komarów niż kochanie się”.
   Oczywiście sfery seksualnej nie można było stłumić zupełnie. Egzystowała ona, często w spaczonych formach, niejako w „podziemiu”, co rodziło tak charakterystyczną także dla chrześcijaństwa obłudę obyczajową i powodowało dramatyczne następstwa w życiu jednostkowym i społecznym. Po cóż więc stworzono i utrzymywano taki stan?
   Być może najtrafniejszej oceny tego zjawiska dokonał znany z krytycznych prac z zakresu historii chrześcijaństwa Karlheinz Deschner.
   Zauważył on, że: „Im bardziej totalitarny i despotyczny reżim, tym surowsze zazwyczaj tabu seksualne. Co prawda radości nie można zohydzić całkowicie — nie zniosłoby tego żadne społeczeństwo — ale można ją ograniczać. Stałe postponowanie lub fałszowanie funkcji płciowych bardzo łatwo przemienia się w ukryty sadomasochizm, rodzi mniej krytycznych, przeto usłużniejszych poddanych, którymi panujący wysługują się bez zahamowań. Natomiast lud witalny, społeczeństwo bez zahamowań i kompleksów, wrażliwe na urodę życia, nie da sobą tak łatwo manipulować, trudno też wykrzesać z niego entuzjazm dla celów tyranii i spekulacji na temat życia w przyszłym świecie; pragnie ono szczęścia tu i teraz i odczuwa niewielką skłonność, by niszczyć siebie lub innych, cierpieć braki, umierać. A właśnie do takiej postawy jest wdrażany chrześcijanin. Gdyż im mniejsze są jego oczekiwania, im jest mniej wrażliwy, tym bardziej skłonny do ofiar i śmierci. Im bardziej zniewala własne ciało, tym łatwiej poddaje się zniewoleniu siebie samego”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Niebo kobiet, czyli jak Niepokalana Dziewica Netflixa oglądała

Przed wejściem na stary, miejski cmentarz w Santiago de Chile stoi pomnik, ustawiony tam w…