Godna pochwały jest szybkość, z jaką radni miasta Szczecina zareagowali na haniebną akcję przeciwko Marszowi Równości. Jednym z jej zwolenników był ksiądz Tomasz Kancelarczyk.

Przypomnimy, że ksiądz Kancelarczyk na wiadomość, że w Szczecinie odbędzie się haniebna akcja, polegająca na „czyszczeniu” ulic, którymi mieli przejść uczestnicy Marszu Równości, założył na FB wydarzenie „Odkażanie”. Nie było na nim, jak pisze „Gazeta Wyborcza” , wiele słów tylko jedno zdanie: „Kto dołącza, ten wie, o co chodzi”. Akcję, rodem z nazistowskich propagandowych chwytów, chciała zorganizować Młodzież Wszechpolska i miejscowi radni PiS. Portal Strajk pisał o tym tutaj, oraz o jednym z głównych organizatorów akcji. Wydarzenie wzbudziło oburzenie w całej Polsce, nawet w kręgach partii rządzącej.

Obecnie niektórzy radni Szczecina rozpoczęli akcję mającą na celu pozbawienie honorowego obywatelstwa ks. Tomasza Kancelarczyka, aktywisty ruchów antyaborcyjnych, propagatora antylewicowych nienawistnych tekstów z innych mediów.

Kancelarczyk otrzymał honorowe obywatelstwo w 2017 roku na wniosek grupy radnych PiS. Uzasadniano to biografią księdza, a także działalnością Kancelarczyka w Fundacji Małych Stópek.

W petycji (którą podpisało już ponad pół tysiąca osób) zwraca się uwagę, że takie działania (jak poparcie akcji „odkażania” miasta po przejściu osób LGBT- przyp. red.) „nie przystoją osobie, której nadano tytuł Zasłużonego Obywatela Miasta Szczecin”

Autorką petycji jest Katarzyna Kotula, aktywistka Strajku Kobiet i kandydatka Lewicy do Sejmu w październikowych wyborach.

I choć Kancelarczyk usunął z FB swój wpis, autorzy petycji uważają, że to nie wystarczy.

„Nie możemy zgadzać się na takie wydarzenia pod płaszczem obrony tradycyjnych wartości. Postawa taka nie licuje z nauką Kościoła katolickiego, który reprezentuje ks. Kancelarczyk głoszącego poszanowanie każdego człowieka” – czytamy w petycji.

Pozbawienie honorowego obywatelstwa kapłana, popierającego takie haniebne akcje byłoby dobrym sygnałem pod adresem wszystkich prawicowych działaczy, którzy sięgają w walce z przeciwnikami politycznymi do arsenału nazistowskiej propagandy.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. 1. „Szczecin: ksiądz, który razem z faszystami chciał „wyczyścić” miasto z LGBT straci honorowe obywatelstwo miasta………………
    2. „Obecnie niektórzy radni Szczecina rozpoczęli akcję mającą na celu pozbawienie honorowego obywatelstwa ks. Tomasza Kancelarczyka, aktywisty ruchów antyaborcyjnych, propagatora antylewicowych nienawistnych tekstów z innych mediów………….
    Straci owe obywatelstwo czy jeszcze nie wiadomo? Petycję podpisało 500 osób w prawie półmilionowym Szczecinie, jeden PROMIL i sukces jak diabli!!!!!!!
    Jeszcze jedno pytanko do autora Macieja — jeśli uważam LGBTQWERTY za lekko zboczonych to nie zasługuję na miano lewicowca? Czy przewodnim i praktycznie jedynym punktem programu tzw. lewicy jest pochwała homo-pukanka?
    Pozdrawiam.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Jan Paweł II zostaje we Wrocławiu. Plac 1 Maja nie miał szans

Wniosek o zmianę nazwy jednego z kluczowych punktów komunikacyjnych w stolicy Dolnego Śląs…