„Dobre wieści z Izraela: szczepionka Pfizera bardzo skuteczna. A kiedy Izrael w Polsce?” – ten tytuł pochodzi z Oko.press. Weźmy TVN: „Pierwszy recenzowany dowód na skuteczność szczepionki w rzeczywistych warunkach”, gdzie redakcja donosi o artykule z New England Journal of Medicine, z którego wynika, że antykowidowy preparat Pfizera jest w Izraelu dokładnie tak superskuteczny, jak zapowiadał koncern, a nawet lepszy. Nieprzekraczalny rekord popełniło Oko.press, które pisze, że amerykańska szczepionka chroni „w 100 proc. przed śmiercią” – jest to bezwzględnie nasz polski medialny mistrz.

Podaję tu przykłady z chętnie czytanych i oglądanych mediów liberalnych, wpływających na nasze elity, ale zachwyty nad działaniem Pfizera w Izraelu przetaczały się w lutym przez niemal wszystkie polskie media, nie wyłączając naszego Portalu Strajk. Matryca, z których one pochodzą, mieści się poza Polską i jest masowo reprodukowana również przez media zachodnie, co – powiedzmy – usprawiedliwia nasze. Częściowo można się nawet z nimi zgodzić: tak, jak słusznie pisze Oko.press, Izrael jest „polem doświadczalnym” dla produktu Pfizera, gdyż kraj ten – mając nielimitowany dostęp do szczepionek tego producenta – prowadzi prawdziwy blitzkrieg szczepionkowy: już ponad jedna trzecia obywateli ma za sobą podwójne szczepienie, a ponad połowa przyjęła pierwszą dawkę.

Tak się składa, że wszystkie źródła tych rewelacji są obciążone konfliktem interesów. Podlegają lub są ściśle związane z rządem izraelskim lub Pfizerem. Warto przypomnieć, że w Izraelu trwa intensywna kampania wyborcza przed kolejnymi wyborami i nacjonalistyczny rząd nieśmiertelnego (już zaszczepionego) Benjamina Netanjahu z całej siły pragnie odnieść sukces szczepionkowy, tak samo oczywiście jak Pfizer, który spodziewa się w tym roku wpływu co najmniej 17 miliardów dolarów. Np. jeden z autorów studium przytaczanego przez TVN pracował dla spółki „managementu” McKinsey&Company, wynajmowanej nie tylko przez Pfizera, ale i przez niektóre rządy europejskie do zarządzania kwestiami epidemicznymi, a drugi pracuje w Tel-Awiwie na stałe.

Izrael. Dane śmiertelności na kowid od 1 grudnia 2020.

Co do wiarygodności tzw. prestiżowych – brytyjskich pism medycznych, jest ona dość wysoka (publikują one ok. 50 proc. trafnych badań, według ich redaktorów naczelnych), ale warto przypomnieć sobie zawirowania, którym uległy w czasie obecnej epidemii, wskazujące niestety na możliwość korupcji. Teraz, co do fantastycznych wyników Pfizera w Izraelu, proszę spojrzeć na jedyny ważny wskaźnik zagrożenia epidemicznego, który ilustruje śmiertelność chorych na kowid – jest on rzeczywiście imponujący: śmiertelność wyraźnie spada, wg niekwestionowanych danych portalu statystycznego Our World in Data. Przez półtora miesiąca izraelskich szczepień śmiertelność cały czas rosła, by w końcu zacząć triumfalnie spadać.

Republika Południowej Afryki.

Ponieważ podawanie informacji z Izraela podlega tej samej twardej regule, co niemal wszystkie informacje podawane przez media w okresie epidemii, tzn. „zawsze bez porównań”, można się jednak zastanawiać, czy to preparat Pfizera dokonał cudu, czy naturalna dynamika epidemii. Słyszeliście o medialnie strasznym mutancie z RPA? Kraj ten praktycznie nie szczepił, gdyż odrzucił preparat AstraZenaca jako nieskuteczny i czeka teraz na szczepionkę Johnson&Johnson, ale wykres z tego samego okresu wygląda bardzo podobnie…

Irlandia.

Spójrzmy na Irlandię, która dotąd zaszczepiła (proporcjonalnie) 10 razy mniej niż Izrael… wykres jest podobny, czy nie? Hm, no to na Portugalię, gdzie też szczepi się na razie bardzo mało… Na Szwecję strach wskazywać, no ale… OK, to weźmy palestyńskie terytoria okupowane, które Izrael chce anektować. Dziwne, prawda? A Palestyńczycy praktycznie nie mają dostępu do szczepionek… Sąsiedni Liban? Też bez szczepionek…

Spokojnie, jest jednak na naszej Ziemi kraj, który podobnie jak

Portugalia.

Izrael i Stany ma pełny dostęp do upragnionego Pfizera: to superbogate Emiraty. Tam, jak w Izraelu, już połowa ludzi dostała zastrzyki… aj, ale jeszcze śmiertelność rośnie. A jeśli z kolei nałożyć na siebie wykresy nowych hospitalizacji w różnych krajach, Izrael wypada bardzo cienko, niestety… Gdyby wyniki podawane przez media, jak „90-92-94-98 proc. skuteczności”, były prawdziwe, sukces powinien być widoczny. Cóż, poprzestańmy na otwartym stwierdzeniu, że „na tym etapie”, mimo fantastycznych doniesień, to jeszcze jednak nie bardzo działa, albo jak placebo (choć, oczywiście, preparat Pfizera nie jest placebo).

Palestyna.

Dobrze jest może pamiętać, że Pfizer jest znanym oszustem medyczno-handlowym: w 2009 r. firma musiała w Stanach zapłacić 2,3 miliardy kary za fałszywą reklamę nieskutecznych lub wręcz trujących leków i przekupywanie lekarzy, polityków oraz mediów. Siła finansowa koncernu, więc jej potencjał korupcyjny, jest olbrzymia, wielokrotnie przekraczająca możliwości niemal wszystkich państw : w 2014 r. Pfizer chciał kupić AstraZenecę, konkurencję, za – uwaga – ok. 100 miliardów. Wyobraźcie sobie tę potęgę. Kiedy doszło do 117

Liban.

miliardów, dyrekcja Pfizera spasowała. W 2015 r. zaoferowała jednak 160 miliardów za przejęcie Allergan, producenta botoxu, który pasuje do viagry. W tym czasie kupowała innych znanych producentów, za dziesiątki miliardów, zgodnie z zasadą nieskończonego wzrostu monopoli kapitalistycznych.

Nowe hospitalizacje kowidowe na tle Izraela (na czerwono).

 

Czy Benjamin Netanjahu po raz enty zostanie premierem? Ma się rozumieć to, co ukazuje się w polskiej prasie, nie ma znaczenia dla izraelskich wyborców. Efekt kampanii jest uboczny, a o efektach ubocznych lepiej milczeć.

 

 

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. A propos rozmowy z Pania farmaceutką

  Prosze uprzejmie o zacytowanie prac naukowych, które pokazują, ze :

  „Nie ma się czego bać. Badania nad szczepionkami mRNA to żadna nowość – mają miejsce już od lat”

  Proszę referencje do tych badan; które z nich zakonczyly sie powodzeniem ?

  „sekwencję nukleotydów w materiale genetycznym wirusa SARS-CoV-2 znamy już od marca 2020”

  Proszę o dokladna referencję, gdzie i kiedy wirus został wyizolowany wg postulatów Kocha
  oraz link ukazujący wspomniana przez Panią sekwencję dotyczaca czystego izolatu, a nie generowana
  komputerowo.

  „W przypadku szczepionek przeciw COVID-19 wszystko przebiega tak szybko, ponieważ tym razem działania producentów i ośrodków badawczych były pozbawione typowej dla takich badań opieszałości”

  Proszę o ukazanie prac, które mówią o skutkach dlugofalowych zastosowania tego typu technologii synt RNA

  Mówi Pani o „uzyskaniu odporności na chorobę”

  Proszę pokazac na podstawie badan klinicznych samego Pfizera, w jakim stopniu preparat
  „chroni przed chorobą”. Prace w BMJ ukazują, ze wg tegoz raportu, w ogóle nie chroni.

  „Prof. Roman Zieliński, biolog i genetyk z 40-letnim doświadczeniem, w dość szeroko udostępnianym wywiadzie twierdzi, że technologia mRNA, na której oparta jest ta szczepionka, nie była nigdy stosowana u ludzi i nie można przewidzieć jej skutków w dłuższej perspektywie.

  Co jest „nieprawdziwego w tym twierdzeniu, co nieetycznego, co ekstremalnie szkodliwego ” ?
  Szczepionka taka przeciez w rzeczywistosci nie była nigdy stosowana u ludzi
  (poza badaniami klinicznymi Pfizera, które sa slusznie krytykowane),
  Wczesniejsze proby konczyly sie niepowodzeniem, a dlugofalowo powodowaly zgony u fretek i kotów.

  Jesli ma Pani jakies dane, ktore mowia o „zastosowaniu takich szczepionek u ludzi”
  prosze o konkretne artykuly, fakty, daty, referencje.

  Wg Pani informacja o zakłoceniach ekspresji genów przez synt mRNA to ” kolejna porcja szkodliwych, a przede wszystkim błędnych informacji. Wiroidy są zupełnie inaczej zbudowanymi – kolistymi – cząsteczkami RNA”

  Ale przeciez prof Zielinski nie mowi o strukturze (kolistej) tego mRNA „szczepionki”, tylko porównuje długofalowe efekty.
  Zatem jest to z Pani strony nieuprawnione bledne stwierdzenie.

  Prosze pokazac prace naukowe, które dowodzą, ze mRNA NIE WPLYNIE na mechanizmy ekspresji genów i szlaki przesylowe informacji.

  Prosze podac dokladny procentowy SKLAD szczepionki COmirnaty z uwzglednienim WSZYSTKICH skladników,
  zgloszenie badan klinicznych Pfizera/Biontech w renomowanym czasopismie naukowym z uwzglednieniem peer reviews
  prace naukowe oceniajace ten preparat,
  jak równiez te wczesniejsze prace wg Pani stosowanych juz szczpionek RNA, prac
  wykazujacych ich skutecznosc i bezpieczenstwo.

  Reasumujac
  Jesli Pani twierdzi, ze sa takie uwienczone sukcesem badania czy zastosowania tego typu szczepionek RNA,
  uprzejmie prosze o zacytowanie prac naukowych .
  Prosze odpowiedziec na wszystkie pytania podajac linki do prac naukowych.

  Prosze zauwazyc, ze jest to godny szacunku zwyczaj, respektowany zawsze przez prof. Zielinskiego.

  Z gory zatem dziekuje za referencje naukowe ( peer reviews)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Dokąd idzie Sahra Wagenknecht?

Fenomen Sahry Wagenknecht, która porzuciła szeregi „Die Linke” i będzie tworzy…