Jak podaje „GW”, nowy przewodniczący struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Poznaniu, Bartosz Kaczmarek, publikuje na swoim profilu na Facebooku treści jawnie antyislamskie, wymierzone w uchodźców.

Bartosz Kaczmarek, działacz SLD, zamieszcza na Facebooku treści antyislamskie i antysemickie
Bartosz Kaczmarek, działacz SLD, zamieszcza na Facebooku treści antyislamskie i antysemickie

„Mogą tu przywieźć masę pasożytów i nie chce im się pracować” – pisze m.in. 38-letni przedsiębiorca. Jego profil nie jest – jak podaje „Gazeta”, zastrzeżony dla znajomych, treści przez niego publikowane może zobaczyć każdy użytkownik. Kaczmarczyk udostępnia wiele treści ze stron takich jak „Stop islamizacji”, „Nie chcę islamizacji Polski”. Na przykład zachwyca się „łowcami uchodźców” z Bułgarii i publikuje materiały, na których widać, jak dopuszczają się przemocy wobec uchodźców.

Czyżby godny następca Dariusza Szczotkowskiego? Rzeczywiście jest to nowa jakość lewicy… narodowej. Kaczmarek publikuje sugestie, że „muzułmanie gwałcą”, odsyła również do czytania tekstów na jawnie antyislamskich stronach, gdzie dominuje retoryka nieomal faszystowska: „Polityka migracyjna Merkel zagraża Niemcom – wysoki poziom zachorowań na AIDS i syfilis wśród muzułmanów”, „Choroby, gwałty i śmierć u bram Polski”. Kaczmarek zamieszcza na swoim profilu również treści antysemickie np. filmy kontrowersyjnego dr. Davida Duke’a, węszącego żydowski spisek, mający na celu „zniszczenie białej rasy” itp.

„Lewicowy” działacz domaga się referendum w sprawie przyjmowania uchodźców, co jest de facto powtórzeniem pomysłu Młodzieży Wszechpolskiej. Ponadto, zapytany wprost przez dziennikarzy „GW” o swoje poglądy wobec uchodźców, naczelny poznański „lewicowiec” wcale się ich nie wstydzi. – Ci ludzie nie chcą w ogóle podejmować pracy. Myśleli, że przyjeżdżając do Europy, otrzymają domy i pieniądze za nic. Zresztą dalej w to wierzą. Uchodźcy potrafią położyć się na środku drogi i leżeć. To niby błahy problem, ale proszę się postawić w roli właścicieli firm transportowych i kierowców, którzy są przez nich nagminnie nękani.

„GW” poprosiła o komentarz również Krystynę Łybacką i szefa wielkopolskich struktur SLD Wiesława Szczepańskiego. Oboje stanowczo odcięli się od tez wygłaszanych przez Bartosza Kaczmarka. – Takie opinie słyszałem kiedyś z ust kolegów z PiS. Nie utożsamiam się z nimi. To raczej poglądy narodowców – powiedział Szczepański.

Przynajmniej działacz SLD ma do siebie „dystans” – artykuł z „Gazety Wyborczej” również opublikował na swoim profilu.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. No cóż, wujek Adolf też był wodzusiem partii robotniczej. Takim samym porządnym obywatelem Rzeszy jak i ci, z Xięstwa Poznańskiego. Na nieszczęście ten wodzuś jest z porządnej Wielkopolski. Więc czemu aż tak głupi?

  2. Kiedy on ma racje. Kiedy blizej sie przyjzymy tzw. Uchodzcom to ogarnia przerazenie tym bardziej przeraza postawa wiekszosci politykow przychylnych emigrantom. Ci tzw uchodzcy to sa glodne wilki chytr i przebiegle a wiekszosc eurpejczykow to leniwe syte koty. Poczekajmy jescze troche a w Europie zapanuje okrutny islam. Moje zdanie to pomagac uchodzcom w ich krainach a z Europy wszystkicch nie chcacych sie asymilowac nalezy usunac. To jedyny ratunek dla Europy

    1. Czyli co „wyborco”. Wniosek taki, że lewica musi być prawicowa, żeby znaleźć się w Sejmie ?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kaczyński: z Unii nie wyjdziemy, TVN będziemy dociskać

Kiedy w PiS zaczyna panować zamieszanie co do dalszych planów, na ratunek przybywa niezawo…