Pięciu chuliganów, którzy w stanie upojenia alkoholowego dewastowali przestrzeń publiczna w Goteborgu zostało skazanych przez szwedzki sąd na 2-3 miesiące więzienia. Wydarzenia miały miejsce w lipcu br. po meczu piłki nożnej pomiędzy miejscowym klubem IFK, a Śląskiem Wrocław.

Kibole Śląska przyjechali do Goteborga 23 lipca na mecz ich drużyny w eliminacjach Ligi Europejskiej. Bardziej niż futbolowa potyczka interesowało ich jednak spożywanie alkoholu, zaczepianie przechodniów i niszczenie wszystkiego, co napotkali na swojej drodze. Kiedy obsługa jednej z piwniarni wyprosiła agresywnych gości, ci rozpoczęli demolkę lokalu. Polacy rzucali krzesłami i stolikami, odpalali petardy i grozili pobiciem pracownikom. Mieszkańcy Goteborga byli przerażeni poziomem agresji barbarzyńców znad Wisły.  Sytuacja została opanowana po przybyciu na miejsce oddziału 75 szwedzkich policjantów.

https://youtube.com/watch?v=32De6E0ATQo%22+frameborder%3D%220%22+allowfullscreen%3E%3C

Co ciekawe, jednym ze skazanych kiboli jest Paweł M. ps. „Misiek” , przywódca „Sharksów” – bojówki kibiców Wisły Kraków – bandy zaprzyjaźnionej z chuliganami Śląska Wrocław. Najważniejszym wyczynem w życiorysie tego dżentelmena jest celny rzut nożem w głowę włoskiego piłkarza Dino Baggio w 1998 roku podczas meczu Pucharu UEFA z Parmą. Dzięki temu jego ukochany klub został wyrzucony z miedzynarodowych rozgrywek na kilka lat, a sam sprawca trafił do więzienia. Obecnie władze krakowskiego klubu starają się „ocieplic wizerunek” herszta swoich stadionowych troglodytów, przedstawiając „Miśka” jako statecznego biznesmena, odzianego w garnitur Hugo Bossa. Wygląda na to, że będą musieli przerwać te marketingowe zabiegi na czas pobytu swojego wiernego kibica w szwedzkim zakładzie karnym.

Skazani chuligani nie przyznali się przed sądem do winy, mimo, że ich wyczyny zostały uwiecznione na miejskim monitoringu i na nagraniach operacyjnych policji. Będą musieli rownież pokryć koszty remontu lokalu i przestrzeni publicznej.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Hmmm, za dawnych czasów, gdy to Singapur stawał się niezależnym państwem wprowadzono zasadę, iż każdy czyn karalny popełniony w przestrzeni publicznej, tam,że jest karany. Natychmiast, skutecznie, przyzwoicie surowo i NA OCZACH świadków. Od tej pory Singapur stał się państwem spokojnym i czystym.

  2. „Pięciu chuliganów, którzy w stanie upojenia alkoholowego dewastowali przestrzeń publiczna”

    Krótko mówiąc – pięciu idiotów.

  3. Jeśli w Polsce rozmodlona katolicka policja nie zrobi porządku z hordą stadionowych bandytów, wysłać wszystkich kiboli do Szwecji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, i innych oczyszczonych miejsc z szumowin a miejscowe władze, poskromią tę bandę idiotów wsadzając do pierdli. Tam przeczyszczą im dupy na których dłuugo nie będą mogli usiąść na stadionowych ławkach. Amen.

    1. Mój drogi Watsonie, ten cały syf, zbydlęcenie, bandyctwo itd. przyszło do nas właśnie z krajów które wymieniłeś, szczególnie Wlk Brytfanna słynie z „bojowych kibiców” …

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Portal Strajk rozpoczął współpracę z portalem „Fakty i Analizy”

Miło nam poinformować, że Portal Strajk z początkiem grudnia rozpoczął stałą współpracę z …