Naturalnie w „Gazecie Polskiej Codziennie”. Minister zamieścił płatne ogłoszenie, w którym w imieniu resortu dziękuje prawicowym środowiskom za to, że wsparły go, kiedy ważyły się jego losy podczas głosowania wotum nieufności.

Minister środowiska / wnp.pl

Strajk.eu skierował zapytanie do ministerstwa, kto zapłacił za ogłoszenie w „Gazecie Polskiej” – czy Jan Szyszko jako osoba prywatna, czy też resort środowiska – do momentu powstnia informacji nie otrzymaliśmy odpowiedzi, jednak odnosimy wrażenie, że Jan Szyszko wystąpił z inicjatywą jako urzędnik państwowy. Ogłoszenie zatytułowano bowiem „Podziękowania Ministra Środowiska za poparcie polityki resortu środowiska”.

Szyszko dziękuje na łamach prawicowej gazety swoim prawicowym poplecznikom: „Dziękuję leśnikom, myśliwym, członkom klubów Gazety Polskiej, słuchaczom Radia Maryja, widzom Telewizji Trwam i wszystkim, którzy stanęli w obronie Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Ministra Środowiska, popierając działania resortu środowiska w zakresie ochrony lasów, przyrody i klimatu. Od początku realizujemy konsekwentnie politykę środowiskową Rządu Rzeczpospolitej Polskiej, starając się, by zasoby przyrodnicze służyły społeczeństwu i były użytkowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju”.

Skandaliczna zdaje się sytuacja, gdy członek rządu kieruje w imieniu swojego resortu ogłoszenia w dzienniku o ściśle określonej proweniencji politycznej, dziękuje wybranym środowiskom i sugeruje, że wyłącznie one prawidłowo rozumieją dobro Polski. „Państwa udział w manifestacji pod Sejmem RP 23 marca br. pokazał, że potrafimy się zjednoczyć w ważnych dla naszego kraju sprawach” – napisał Szyszko.

23 marca, kiedy Sejm głosował wotum nieufności dla ministra środowiska, wiec poparcia zorganizował warszawski klub „Gazety Polskiej”. Za jego odwołaniem głosowało 173 posłów. Wotum nie poparły PiS i Kukiz’15.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Młodzi Ukraińcy podzieleni w ocenie swojego kraju

Wobec zwiększającej się możliwości otwartego konfliktu zbrojnego miedzy Rosją a Ukrainą wa…