Czy Tajwan będzie pierwszym azjatyckim państwem, które zalegalizuje małżeństwa osób tej samej płci? Taki krok popiera największa partia w krajowym parlamencie.

https://pixabay.com/pl/duma-lgbt-banderą-tęcza-wspólnoty-

Na razie parlamentarny komitet legislacyjny zapoznał się z projektowanymi poprawkami do kodeksu cywilnego i skierował go do dalszych przewidzianych procedurą czytań. Teraz pomysłodawcy zmian, Yu Mei-nu i Julian Kuo, deputowani z ramienia Demokratycznej Partii Postępowej, przedstawią je pozostałym partiom, które odniosą się do proponowanych poprawek. Zanim dojdzie do głosowania nad ustawą, potrzebne będzie jeszcze drugie i trzecie czytanie projektu. Demokratyczna Partia Postępowa jest pierwsza siłą w tajwańskim parlamencie. Od ostatnich wyborów parlamentarnych, które odbyły się w styczniu 2016 r., ma w nim 68 na 113 mandatów. Zalegalizowanie małżeństw homoseksualnych popiera również prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen.

Jeśli ustawa zostanie przegłosowana, Tajwan będzie pierwszym państwem w Azji, które zalegalizuje małżeństwa osób tej samej płci. Już teraz, jako jedyne na kontynencie, państwo to dopuszcza (w niektórych prowincjach) rejestrowane jednopłciowe związki partnerskie. Pozostałe państwa Azji Wschodniej nie karzą za homoseksualizm (w odróżnieniu np. od większości krajów Azji Południowej), ale i nie dają możliwości prawnego zawarcia związku ani adopcji dzieci.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Sondaże z ostatnich dni: PiS na górze, Lewica poza Sejmem?

Ostatnie dni to wysyp sondaży zamawianych przez różne portale i media. Są niewielkie różni…