Parlament wprowadził ustawę zabraniającą spożywania, serwowania oraz spirzedaży mięsa psów i kotów. Zaostrzył też znacząco kary za znęcanie się nad zwierzętami.

fot. pixabay.com

To pierwszy taki zakaz w całej Azji. Organizacje prozwierzęce mówią o prawdziwym przełomie. Za spożywanie lub sprzedawanie mięsa psów i kotów grozi niemała grzywna: od 1,6 do 8,2 tys. dolarów.

Ustawa zaostrza również kary za okrucieństwo wobec zwierząt. Np. za ciągnięcie zwierzęcia na sznurku za pojazdem mechanicznym (według znęcaczy to forma „wyprowadzania na spacer) sprawcy zapłacą 65 tys. dolarów, grozi im również kara 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Wszyscy skazani za znęcanie lub złamanie zakazu spożywania mięsa będą musieli liczyć się z upublicznieniem swoich danych osobowych oraz zdjęcia przez rząd – ku przestrodze.

Prezydent Tajwanu, Tsai Ing-wen, jest wielką miłośniczką zwierząt, właścicielką dwóch kotów, a także trzech adoptowanych psów przewodników. Jest wielką admiratorką nowego prawa. Tajwańską opinią publiczną wstrząsnęło nagranie z 2016, na którym dwóch żołnierzy znęcało się nad psem. Minister obrony musiał oficjalnie przeprosić za incydent.

Spożycie psiego i kociego mięsa jest dopuszczone w Chinach, na Filipinach, w Koreach oraz Indonezji. Organizacje prozwierzęce od lat walczą o zakazanie krwawego festiwalu psiego mięsa w Yulin. Sygnał, który popłynął z Tajwanu z pewnością pomoże zmienić oblicze Azji. Nawet w Chinach, przywiązanych do swojej tradycji, zabijanie 10 tysięcy psów każdego roku w Yulin budzi coraz większy społeczny sprzeciw.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. „Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych.”

    Nawiedzeni wielbiciele kotów i psów narzucają siłą paragrafów swoją wolę smakoszom tych zwierząt.
    Identycznie jak nasze mohery narzucają swoje poglądy na seks czy (nie)świadome rodzicielstwo wszystkim obywatelom.

    1. Smakosze niech żreją trawę! Całuj psa i kota w pupę aż mu ogon stanie! Uwaga! Kanibale są wśród nas!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Zaprzysiężenie Dudy: Lewica przyszła w kolorach tęczy. „To symbol walki o wolność’

„Będziemy z tęczą i z przypomnieniem, że ludzie to ludzie. Równość to równość. Miłoś…