Małżeństwo katolickich publicystów nawet tragedię w Brukseli potrafiło wykorzystać medialnie do tego, aby kontynuować indoktrynację w duchu pro-life.

Małżeństwo Terlikowskich porównało zamachy islamistów do prawa do przerywania ciąży, fot. wikimedia commons
Małżeństwo Terlikowskich porównało zamachy islamistów do prawa do przerywania ciąży, fot. wikimedia commons

Najpierw Tomasz Terlikowski napisał na Twitterze: „W Belgii w 2015 r. lekarze zabili 2021 osób. Islamscy terroryści, jak na razie trzydzieści kilka. I kto tu jest prawdziwym zabójcą?”. Z podobnym przekazem wystąpiła jego żona, atakując Adriana Zandberga z Partii Razem.

„Chyba nigdy nie zrozumiem lewackiej logiki. Tej, która każe ronić łzy i pochylać się nad pieskami i kotkami, a obojętnie przechodzić wobec chorych dzieci. Bo ten „upośledzony płód”, o którym tak „błyskotliwie” napisał Adrian Zandberg na swoim profilu na Facebooku, to po prostu dziecko. Dziecko chore. I co z tego, że chore? Chore nie znaczy gorsze. Czy jakakolwiek choroba umniejsza jego człowieczeństwo?” – napisała na portalu fronda.pl Małgorzata Terlikowska. – „Czy Pana zdaniem ktoś, kto jest chory i nawet jeśli z dużym prawdopodobieństwem można określić, że jego życie trwało będzie kilka minut, może godzinę, musi cierpieć i umierać w bólu/ Czy nie zasługuje na to, żeby otoczyć je opieką paliatywną? Czy umiałby Pan patrzeć na cierpienie własnego dziecka?”.

Wpis, z którym polemizowała działaczka pro-life stawiał tezę, iż państwo, które każe kobiecie rodzić głęboko upośledzony płód, jest państwem barbarzyńskim. Zgodnie z nowym projektem ustawy antyaborcyjnej, który trafił teraz do Sejmu, kobiecie za przerwanie ciąży grozi nawet kara bezwzględnego pozbawienia wolności, nawet jeżeli diagnoza lekarska da dziecku kilka dni bądź godzin życia. Ciąży nie wolno będzie usunąć również wtedy, gdy będzie wynikiem gwałtu. Zagrożenie życia matki ma pozostać jedynym wyjątkiem od bezwzględnego zakazu przeprowadzania aborcji w Polsce.

Przykry i niesmaczny jest jednak kontekst wczorajszych zamachów, w wyniku których życie stracili niewinni mieszkańcy stolicy Belgii. Katoliccy fundamentaliści zestawiają bomby pozostawione w mieście przez zamachowców samobójców z prawem kobiet do decydowania o własnym ciele. Episkopat naciska na posłów PiS, aby tym razem przeforsować prawne obostrzenia przerywania ciąży.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Chciałbym poznać tych ludzi, naprawdę, dowiedzieć się jak żyją, myślą, oddychają i nawet jak się rozmnażają. Jestem pewien, że nie są to osobnicy z naszej planety.

    1. Terlikowski pokazuje klasyczną psychopatie, takie prezentuje bicze boże, aby kogoś potępić w imię utopijnych dogmatów. To ludzie zakompleksieni, dociera do nich nieświadomie że są nazwijmy to czymś wstrętnym i następnie odbijają sobie na innych swoje własne niezaradności, za komuny tłukli w imię partii, obecnie tłuką biczami bożymi. Stawiają nierealizowalne wymagania tylko po to aby za brak zrealizowania kogoś obić w imię bozi, to jest kladyczny ojciec psychopata. Daje dzieciom zalecenia, których nie da się zrobić, tylko po to aby następnie się wyżyć. Dzieci ojcu wierzą bo to autorytet, jak ludzie wychowani że bóg to autorytet. Zabierz im tego boga, to zobaczysz gnoja który szuka tylko powodu aby ci krzywdę zrobić, bo daje mu to satysfskcje zapomina jakim dnem jest. Robi na tym obecnie karierę, rynsztok zawsze przez kościół był zatrudniany jako kaci. To taki inkwizycyjny kat, któremu łamanie kołem kobiet nie psuje śniadania, a za to ma od zleceniodowcy dobra, kariery, stanowiska, chody, możliwości itd.

  2. Ile razy Terlikowscy albo inni „pro life” zabrali głos w sprawie osób, które zmarły, bo nie otrzymały na czas opieki lekarskiej (też chore przecież, czyli nie gorsze zgodnie z powyższą logiką)? Ile razy brali udział w manifestacjach antywojennych, żeby bomby nie spadały na głowy dzieci, już urodzonych i mających się wkrótce narodzić? Ile razy demonstrowali w sprawie godnych warunków życia, żeby ludzie nie popełniali samobójstw?
    Jest widocznie tylko jedna kategoria ludzi – nienarodzeni, ewentualnie, sądząc po ilości pomników – ci, co już umarli / polegli.

  3. Ależ panie Terlikowski jak pan nie rozumie logiki która jest logiką powszechną, a nie lewacką, to już wyjaśniam. Zakaz aborcji nie skutkuje brakiem aborcji, tylko śmiertelnością i kalectwem kobiet. Tak więc jak ktoś nie umie w zwierzęciu dostrzegać istoty czującej, to i mordować kobiety nie psuje mu śniadania. A jak wiemy nawet dziewczynkę zgwałconą przez ojca, wył Pan by potępić, jak też lekarzy którzy ratowali jej życie, bo za młoda by donosić i przeżyć poród.

  4. Przykry i niesmaczny ? To powinna transmitować TV.To powinno trafić do mediów.To powinno być uwiecznione. Ręczę,że nic lepszego dla lewicy i antyklerykałów jak ta wypowiedź Terlikowskich nie mogło się w tym kontekście zdarzyć

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Strajk w Solarisie: pracownicy wygwizdali prezesa. Jutro rozmowy związków z zarządem

Strajk w Solarisie trwa czwarty dzień. Po raz pierwszy do protestujących pofatygował się p…