Znany katolicki publicysta z jednej strony krytykuje naród za „konsupmcjonizm” i zamiłowanie do „słodkiego leniuchowania”, z drugiej ubolewa, że „tego dnia polska gospodarka płaci miliony”.

fot. facebook.com/Tomasz-P-Terlikowski

„1 Maja to nie święto komunistyczne, ale lewicowe, a do tego nawet Kościół, ustanawiając patronem tego dnia św. Józefa Robotnika, jakoś je usynowił i zaakceptował” – pisze Terlikowski dla „Rzeczpospolitej” i postuluje, aby polskie państwo przemyślało swoją strategię wobec czerwonych dni w kalendarzu.

Terlikowski proponuje, by zamiast świętować 1 maja, uczynić wolnym któreś ze świąt religijnych. Jak nie wiadomo, o co chodzi, to zapewne chodzi o kościelną indoktrynację: „aż trudno nie zadać pytania, dlaczego świętowanie świąt religijnych ma gospodarce szkodzić, a 1 Maja nie? Czy chodzi o to, że zdaniem liderów polskiej gospodarki święta świeckie są lepsze od religijnych, czy może są jakieś inne powody?” – pyta retorycznie publicysta.

„Żeby wyjść naprzeciw ekonomistom, mam prostą, ale jednoznaczną propozycję (przy okazji narażę się tym wszystkim, którzy majówki lubią, cenią i korzystają w ich trakcie z odpoczynku). Otóż, jeśli rzeczywiście nie możemy wprowadzić do kalendarza dni wolnych Wielkiego Piątku albo drugiego dnia Zielonych Świątek, to może… zastąpić pierwszomajowe święto właśnie którymś z tych dni. Wtedy bilans ekonomiczny będzie się zgadzał (jeden dzień za jeden dzień), a nawet może będzie jeszcze lepszy, bo z kalendarza zniknie wówczas tzw. długi weekend majowy, który osłabia dynamizm gospodarki. A ludzie wierzący będą mogli normalnie poświętować rzeczy, które mają dla nich realne znaczenie!” – oto wywód, który z pewnością docenią aktualnie rządzący, wspaniały pretekst do dalszej „dekomunizacji” kalendarza.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. terlik chwast polskiego dziennikarstwa i trudno komentować tego psychola podobnie jak maciora czy pokraczną kaczke ich trzeba zamknąć i leczyć !!!!!!!!!

  2. Nie udało się kościołowi przejąć 1 maja jako święta Józefa Robotnika, stąd utyskiwanie Terlikowskiego.

  3. Pan z frondzi nie świętuje 1 maja bo najwyraźniej nie skalał swoich rąk ciężką pracą. Kto pracuje ten świętuje!

    1. Zgadza się. Co jak co, ale ten wynalazek raczej nigdy nie wykonywał uczciwej roboty.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Górnicy wynegocjowali gwarancje zatrudnienia. Trwają rozmowy o dacie odejścia od węgla

Ciągle nie ma ostatecznego porozumienia między rządem a protestującymi górnikami. Podczas …