PKW podała wstępne wyniki referendum. Polacy wykazali się racjonalizmem i zostali w domach. Frekwencja wyniosła 7,48 proc.

refZa wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu było ok. 80 procent głosujących, za zachowaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa – 16,5 proc., a za rozstrzyganiem sporów z fiskusem na korzyść podatnika – 94 proc.

Internet bawił się świetnie kosztem byłego prezydenta, który był inicjatorem referendum. „Komorowski, oddaj nasze 100 milionów” – kpili internauci, wspominając piosenkę Kazika adresowaną do innego ex-prezydenta. Nie zabrakło też memów. „Bronisław Komorowski podziwia frekwencję w referendum” – głosił podpis pod zdjęciem, na którym była głowa państwa pochyla się nad nowoczesnym mikroskopem. Także opozycja nie pozostawiła suchej nitki na Platformie i jej byłym prezydencie. „Referendum to ostatnia klęska Bronisława Komorowskiego”- trafnie zauważył Leszek Miller.

Odporny na rzeczywistość okazał się tylko Paweł Kukiz. „6 września 2015 przejdzie do historii jako dzień triumfu reżimu partyjnego nad obywatelstwem” – ogłosił dramatycznie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Rozwód im się nie opłacał. Kaczyński dogadał się z Ziobrą. Ale to nie koniec. „On z ojcobójstwa nie zrezygnuje”

Nie będzie rozpadu Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Kaczyński nie zaryzykował przeprowadzeni…