PKW podała wstępne wyniki referendum. Polacy wykazali się racjonalizmem i zostali w domach. Frekwencja wyniosła 7,48 proc.

refZa wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu było ok. 80 procent głosujących, za zachowaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa – 16,5 proc., a za rozstrzyganiem sporów z fiskusem na korzyść podatnika – 94 proc.

Internet bawił się świetnie kosztem byłego prezydenta, który był inicjatorem referendum. „Komorowski, oddaj nasze 100 milionów” – kpili internauci, wspominając piosenkę Kazika adresowaną do innego ex-prezydenta. Nie zabrakło też memów. „Bronisław Komorowski podziwia frekwencję w referendum” – głosił podpis pod zdjęciem, na którym była głowa państwa pochyla się nad nowoczesnym mikroskopem. Także opozycja nie pozostawiła suchej nitki na Platformie i jej byłym prezydencie. „Referendum to ostatnia klęska Bronisława Komorowskiego”- trafnie zauważył Leszek Miller.

Odporny na rzeczywistość okazał się tylko Paweł Kukiz. „6 września 2015 przejdzie do historii jako dzień triumfu reżimu partyjnego nad obywatelstwem” – ogłosił dramatycznie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Nie dla zysków, nie dla uciechy miliarderów. Powstaje oddolny europejski puchar piłkarski

Nie tylko Legia Warszawa reprezentuje polski futbol w europejskich pucharach w sezonie 202…