Amerykański miliarder, prezydent Donald Trump, wyznał wczoraj prasie, że od 10 dni połyka codziennie jedną pigułkę hydroksychlorochiny (Plaquenilu), „prewencyjnie”, by się ustrzec przed chorobą covid-19. Przy okazji dał „30 dni” Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na poprawę.

Trump wczoraj. twitter

Epidemia rzuciła na kolana zachodnią gospodarkę, w Ameryce wybuchło wielkie bezrobocie, a prezydent Trump „rozważy” zakończenie członkostwa swego kraju w WHO. Na razie znowu obiecuje, że Ameryka nie będzie płacić na tę „marionetkę Chin”. Stany fatalnie wyszły na bitwie przeciw covid-19, rozżalony miliarder wini cały świat.

Wywołał zaskoczenie przyznając się do brania chlorochiny, leku antymalarycznego zaleconego przeciw covid-19 przez światowej rangi mikrobiologa prof. Didiera Raoulta z Marsylii. We Francji, gdzie tę receptę mocno oficjalnie atakowano, członkowie rządu też brali chlorochinę (lecz nie mówili tego głośno), a armia kupiła jej wielotonowy zapas w Chinach.

„Wielu lekarzy to bierze” – wyjaśnił dziennikarzom Trump. Naukowcy przynoszą sprzeczne wyniki badań jej skuteczności, lecz prezydent słyszał o niej „wyjątkowo pozytywne opinie”, a poza tym „co ma do stracenia?”

Miliarder zapewnił, że „nie ma objawów”, jest regularnie testowany i nie ma koronawirusa. W kwietniu amerykańskie i kanadyjskie władze sanitarne ostrzegły, że leczenie chlorochiną powinno odbywać się w warunkach szpitalnych, a nie w domu, nawet Białym. Lek stał się jednak popularny na całym świecie, jako sprawdzony i tani. Trwa światowy wyścig o szczepionkę, ale muszą minąć jeszcze miesiące, zanim okaże się, czy będzie użyteczna.

 

 

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Ten socjopata, żywcem wyjęty z jankeskich kreskówek, praktycznie ich – bohater, ratuje się naświetlaniem ultrafioletem. Ale co z oczętami? Tą bramą dla mikrobów?…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Czar prysł. Na konwencji Agrounii przygrywała naziolska kapela. W repertuarze m.in. „Biała Siła” i „Wyklęci”

Antykomunistyczny, powiązany ze skrajną prawicą zespół Horytnica zapewnił oprawę dźwiękową…