Zamieszanie polityczne wywołane przez kolejne „nieprzemyślane” działania Donalda Trumpa sprawiły, że najbogatsi ludzie na świecie stracili wczoraj łącznie 35 mld dolarów.

fot. flickr.com/MikeLicht

Według wyliczeń Bloomberga, najbogatszy człowiek świata – Bill Gates stracił wczoraj okrągły miliard, gdy akcje Microsoft Corporation straciły na wartości o 2,8 proc., co jest w skali niemalże roku rekordem. Bolesną stratę zanotował Jeff Bezos, współtwórca Amazona, który stracił 1,7 mld wskutek spadku akcji tejże firmy i spadł z drugiego miejsca na liście najzamożniejszych na trzecie. Awansował za to Hiszpan Amancio Ortega, chociaż i jego majątek uszczuplił się o, bagatela, 355 mln dolarów.

Najbardziej poszkodowanym w czołówce miliarderów był jednak twórca Facebooka. Akcje portalu społecznościowego spadły na wartości o 3,3 proc., co kosztowało Marka Zuckerberga okrągłe dwa miliardy.

Co prawda biznesmeni z czołówki listy posiadają majątek przekraczający 80 mld dolarów, więc bankructwo przez Trumpa im nie grozi. Niemniej straty poniesione w środę bez wątpienia były dla nich niemiłą niespodzianką

Huragan na amerykańskich giełdach był efektem zwolnienia przez Donalda Trumpa szefa FBI Jamesa Comeya w bezprecedensowy, niezgodny z wszelkimi procedurami i praktyką sposób, a następnie informacji, jakoby ta decyzja miała być nieudolną próbą zablokowania śledztwa w sprawie kontaktów Trumpa z Rosjanami podczas kampanii wyborczej.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Te spadki są wirtualne i stracił tylko ten, kto akurat sprzedawał akcje. Kto nie musiał sprzedawać, a miliarderzy nie muszą, ten nic nie stracił. Tak więc: „Otrzyjcie już łzy płaczący, żale z serca wyzujcie.”:)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Prokuratura łaskawa wobec księgowej Tadeusza Rydzyka

Nie powinno to specjalnie nikogo dziwić. Prokuratura broni jak lew skazanej księgowej bizn…