Share Button

Zamieszanie polityczne wywołane przez kolejne „nieprzemyślane” działania Donalda Trumpa sprawiły, że najbogatsi ludzie na świecie stracili wczoraj łącznie 35 mld dolarów.

fot. flickr.com/MikeLicht

Według wyliczeń Bloomberga, najbogatszy człowiek świata – Bill Gates stracił wczoraj okrągły miliard, gdy akcje Microsoft Corporation straciły na wartości o 2,8 proc., co jest w skali niemalże roku rekordem. Bolesną stratę zanotował Jeff Bezos, współtwórca Amazona, który stracił 1,7 mld wskutek spadku akcji tejże firmy i spadł z drugiego miejsca na liście najzamożniejszych na trzecie. Awansował za to Hiszpan Amancio Ortega, chociaż i jego majątek uszczuplił się o, bagatela, 355 mln dolarów.

Najbardziej poszkodowanym w czołówce miliarderów był jednak twórca Facebooka. Akcje portalu społecznościowego spadły na wartości o 3,3 proc., co kosztowało Marka Zuckerberga okrągłe dwa miliardy.

Co prawda biznesmeni z czołówki listy posiadają majątek przekraczający 80 mld dolarów, więc bankructwo przez Trumpa im nie grozi. Niemniej straty poniesione w środę bez wątpienia były dla nich niemiłą niespodzianką

Huragan na amerykańskich giełdach był efektem zwolnienia przez Donalda Trumpa szefa FBI Jamesa Comeya w bezprecedensowy, niezgodny z wszelkimi procedurami i praktyką sposób, a następnie informacji, jakoby ta decyzja miała być nieudolną próbą zablokowania śledztwa w sprawie kontaktów Trumpa z Rosjanami podczas kampanii wyborczej.

Share Button

5 komentarzy

 1. nikt-xxx napisał:

  Max Kolonko ładnie wyjaśnił powód tego zwolnienia. Ma kanał na U-Tubie.

 2. lubat napisał:

  Te spadki są wirtualne i stracił tylko ten, kto akurat sprzedawał akcje. Kto nie musiał sprzedawać, a miliarderzy nie muszą, ten nic nie stracił. Tak więc: „Otrzyjcie już łzy płaczący, żale z serca wyzujcie.”:)

 3. sru napisał:

  Brawooo kalos na glinianych nogach

 4. Jan Kanty napisał:

  Mnie również cieszy ta wiadomość

 5. :)))))))))))))))))))))))))))))) napisał:

  BARDZO SIĘ Z TEGO CIESZĘ!!!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*