Prezydent Rafał Trzaskowski zbiera podpisy pod ustawą mającą znieść abonament RTV oraz zlikwidować TVP Info. Podpisy zbiera już po raz kolejny- likwidacja TVP była jednym z jego postulatów wyborczych. W działaniu przeciwko mediom publicznym wspiera go posłanka Barbara Nowacka i Agnieszka Pomaska, działaczka PO z Pomorza.

Trzaskowski zbiera znowu zbiera podpisy

„Telewizja publiczna powinna realizować misję publiczną, a co za tym idzie przekazywać wszystkim obywatelom rzetelne i bezstronne informacje oraz relacjonować różnorodne wydarzenia i zjawiska w kraju. Obecnie emitowane programy w TVP INFO zaprzeczają tym podstawowym zasadom pluralistycznych mediów. Nie możemy dłużej pozwolić na to, aby znaczna część społeczeństwa uważała, że media publiczne to instrument w walce politycznej, który służy do realizacji interesów partii rządzącej.” czytamy na stronie projektu.

Od lutego zebrał już dość podpisów pod projektem, a na przełomie kwietnia i maja założono komitet obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. Aby złożyć projekt do Sejmu, inicjatorzy akcji muszą zebrać co najmniej 100 tys. podpisów.

Rafał Trzaskowski udostępnia mapkę, na której są podane punkty zbierania podpisów. Prace idą pełną parą, wszystkie koła PO oraz sympatycy zaangażowali się w inicjatywę. Podpisy można składać w kilkudziesięciu punktach na terenie całego kraju.

PiS szczuje w TVP

– Zamiast rzetelnych wiadomości – kłamstwa. Zamiast sprawdzonych informacji – tropienie wymyślonych spisków. Zamiast apolitycznych specjalistów – politycy PiS. Propaganda to codzienność w „publicznej” telewizji.- napisał prezydent Warszawy w mediach społecznościowych.

Prezydent Trzaskowski uważa, że publiczne media nie zajmują się rzetelną informacją, a jedynie szczuciem i propagandą. W ich miejscu widziałby równie rzetelne media komercyjne.

„W ostatnich latach na telewizję publiczną przekazano ponad 5 miliardów złotych, które można było przeznaczyć na służbę zdrowia. Za te pieniądze można było kupić ponad 50 milionów szczepionek. Niech te środki trafią w końcu tam, gdzie są Polakom najbardziej potrzebne, a nie na propagandę rządu PiS.” czytamy na stronie stoptvp.ifno.

Liberalne brednie

– Oczywistym jest, że na likwidacji TVP Info zarobią koncerny medialne. Likwidacja TVP Info to nic innego jak grodzenie dostępu do informacji, akumulacja przez wywłaszczenie i jeszcze większe utowarowanie mediów- skomentował lewicowy publicysta Kamil Łukaszek.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Iskrzy między Kijowem a Warszwą. USA szarpną cuglami?

Od kilku dni obserwatorzy międzynarodowego życia politycznego zadają sobie pytanie, czy os…