„Lewacka bojówka” – tym według materiału wyemitowanego wczoraj przez Telewizję Polska są ludzie, którzy w Poznaniu jako jedyni bronili lokatorów przed czyścicielami kamienic.  W roli oskarżycieli wystąpili wielkopolscy działacze skrajnej prawicy.

Dariusz Pepka jest neonazistą. Anarchiści pokazali zdjęcia, na których jedzie samochodem w kurtce z emblematem SS. Na innym ujęciu pozuje w koszulce z napisem „White Power”. Ten człowiek w programie telewizji publicznej wystąpił w roli „zwykłego obywatela” oskarżającego ludzi prowadzących działalność społeczną o przestępcze zapędy oraz „atakowanie ludzi o innych poglądach”. Pepka, znany lokalny wielbiciel Hitlera, oskarża rozbratowców o agresję.

Materiał jest klasyką propagandy stacji Jacka Kurskiego – przekręcanie faktów, ustawianie agresorów w roli ofiar i stygmatyzacja bazująca na pomówieniach. Jednym z elementów „reportażu” jest zapis ataku działaczy Młodzieży Wszechpolskiej na demonstrację antynacjonalistyczną w roku 2017. Agresja została odparta, jednak fakt, iż uczestnicy pochodu bronili się przez nacierającymi napastnikami, TVP uznało za ich agresję. Autorzy materiału utyskują również, że opętany lewacką nienawiścią Poznań wygwizdał posła Roberta Winnickiego, kiedy ten przyjechał przemówić do bojówkarzy w starym dobrym stylu – w  jednej z piwnych piwnic.

W rzeczywistości Młodzież Wszechpolska i inne ekstremistyczne organizacje wielokrotnie atakowały miejsca działalności społecznej i pokojowe demonstracje. Właściciel lokalnego sklepu z odzieżą patriotyczną napadał nie tylko na wspomnianą demonstrację, ale również na klubokawiarnię Zemsta, prowadzoną przez anarchistów.  

Co na to Rozbrat? Anarchiści wydali oświadczenie. „Fałszywe informacje opublikowane w ostatnim reportażu TVP z serii „Alarm!” ponownie potwierdzają, że media rządowe nie mają nic wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem. Telewizja Polska w większym stopniu skupia się na zwalczaniu niezależnych ruchów społecznych, niż na przekazywaniu faktów. Równocześnie za pomocą tego rodzaju materiałów wzmacnia siłę grup skrajnie nacjonalistycznych propagujących homofobię, rasizm czy wszelkie inne wykluczenia zmierzające do pogromów” – czytamy na rozbrat.org.

Co ciekawe, atak TVP na środowisko najstarszego polskiego skłotu ma miejsce w tym samym czasie, gdy komornik wystawił teren na którym znajduje się Rozbrat na licytację komorniczą. Anarchiści i społeczeństwo stolicy Wielkopolski zapowiedzieli już protesty w tej sprawie.

paypal

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Hakacie się nie udało, wujkowi Adolfowi się nie udało, a niektórzy Poznaniacy z własnej woli przemalowali się na brunatno przynosząc hańbę swoim przodkom. Ni cóż widać wolność nie wszystkim służy. Jak i nie służy reżimowej telewizor i pod przywództwem człowieka (?), który wyznaje zasadę, że ciemny naród to kupi.

  2. Brałem udział w obronie lokatorów również z innymi lewackimi bojówkami ale nigdy nie widziałem na blokadach eksmisji ani nazi-patriotòw ani bandyterki stadionowej. Ale przecież patrioci nie bronią wykluczonych tylko walczą z wrogami ojczyzny: znakami drogowymi, przystankami autobusowymi, nowo zasadzonymi drzewami itp.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zamach na Donalda Trumpa

W sobotę (o 1.00 w nocy w niedzielę czasu polskiego), podczas mityngu Donalda Trumpa w mie…