Gdy nie zgadzają się fakty, to tym gorzej dla faktów – z takiego założenia najwyraźniej wyszli twórcy programu „Strefa starcia”, który ewidentnie starcia uniknął. Na pytanie „czy akceptujesz możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne?” 53 proc. odpowiedziało „tak”. Sondę zdjęto, tłumacząc się „uzasadnionymi podejrzeniami o kupowanie głosów”.

„W związku z uzyskanymi konkretnymi informacjami o kupowaniu głosów, czujemy się w obowiązku ostatnią sondę zamknąć. Szanujemy głosy WIDZÓW, dlatego jest dla nas niezmiernie ważne, żeby wynik sondy odzwierciedlał ICH punkt widzenia, a nie wykupionych farm anonimowych trolli” – napisali na Twitterze twórcy programu u usunęli internetową sondę.

Jak podają Wirtualne Media, sondy są regularnie zamieszczane na dzień lub dwa przed emisją „Strefy starcia”, a ich wyniki są podawane na wizji. Program pojawił się w ramówce TVP Info w połowie listopada ubiegłego roku.

Wielu aktywnych na Twitterze dziennikarzy wyśmiało manewr TVP.

– Dziennikarskie śledztwo udowodniło, że to błąd w algorytmach TT pozwolił na sfałszowanie sondy TVP. Z jednego konta można było oddać nawet 2207 głosów (22 lipca;sic!). Z możliwości tej mogli skorzystać jedynie użytkownicy mający w opisie profilu „serce po lewej stronie” – napisał Sławomir Wikariak z „Dziennika Gazety Prawnej”.

To właśnie w „DGP” wywołano temat: wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej, wyoutowany gej, stwierdził, że celem jego ugrupowania będzie po kolei: zalegalizowanie związków partnerskich to pierwszy krok, a kolejnymi będą małżeństwa homoseksualne i adopcja przez nie dzieci. Wypowiedź ta wydała się „zbyt daleko idąca” nawet dla Rafała Trzaskowskiego, który zrugał swojego współpracownika. „Wypowiedzi wykraczające poza program Koalicji Europejskiej mogą zniszczyć nasz wysiłek w walce z nienawiścią. Poleciłem wiceprezydentowi P. Rabiejowi zajęcie się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczyłem” – oświadczył Trzaskowski pełen lęku o to, że ktoś mógłby przez pomyłkę uznać Platformę za partię promującą tolerancję.
patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Ktoś tu ameryke odkrył? Większość, przytłaczająca większość głosowań internetowych jest albo kupowana albo zwyczajnie fałszowana. Bywa też że jest zafałszowana, gdy przykładowo o jakimś badaniu nie jest informowana szeroka opinia, a jedynie zwolennicy jednej opcji wiedzą o jej istnieniu i głosują (tak jest np. w sondach na portalach zorientowanych politycznie).

  2. Równie dobrze można stwierdzić, że w Polsce fałszuje się wybory, bo przecież Korwin rządzi w internetach, a pomimo tego jest poza Sejmem :D

    1. No właśnie niezupełnie. Sfałszowanie głosowania internetowego to zadanie na poziomie ogarniętego licealisty, a sfałszowanie wyborów to temat dla zorganizowanej grupy (np. agentury) – tego jednoosobowo nie zrobisz.

  3. Jeśli Polacy chcą adopcji dzieci przez pary LGBT, to rozumiem, że wszystkie partie na wyścigi umieszczą pozytywne załatwienie tej sprawy w swoich programach wyborczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Putin ogłosił częściową mobilizację. Krok ku wielkiej wojnie? [akt.] Protesty w rosyjskich miastach

Prezydent Rosji w swoim dzisiejszym porannym wystąpieniu (8 rano czasu warszawskiego) ogło…