Co tam słychać w mediach publicznych? Minister, za przeproszeniam, kultury, Gliński, twardo utrzymuje, że prezenter Kraśko “miał zlecenia”, dlatego więc poleciał. Teraz telewizja jest wolna od zleceń. Wolny od zleceń jest prezenter Ziemiec, który już rwie się informować o ekspertyzach, potwierdzających prawdziwość “teczki Bolka”. Może redaktor zna jakieś fakty, o istnieniu których, jako niewtajemniczeni, po prostu dowiemy się w swoim czasie? Pisowska prawica wydała już przecież wyrok na Wałęsę, każąc nam, lewicowcom – co doprawdy jest daleko posuniętym nietaktem – wchodzić w rolę obrońców Lecha elektryka.

Zaprawdę, wolna od zleceń jest TVP Info, na której już nawet IPN psy wiesza, że bez jego zgody wyemitowała film z fragmentami obrad z Magdalenki. Cezary Gmyz, twórca filmu, nie zna najwidoczniej obowiązujących go przepisów – nie on jest bowiem włascicielem praw autorskich. Wytknął mu to nawet współautor scenariusza Antoni Dudek. Cel został jednak osiągnięty. Do odbiorników w polskich domach z powodzeniem dotarł brzęk kieliszków biesiadników z Magdalenki w jakości HD.

Wolna od zleceń jest TVP, postponując dobrego i uczciwego ojca Mateusza, i zmieniając ramówkę tak, aby zamiast przygód sandomierskiego detektywa w sutannie pokazać antybolkowy dokument – paszkwil z 2008 r., autorstwa znanego z przytomności umysłu i nieulegania politycznym obsesjom Grzegorza Brauna. Zmiana ramówki nastapiła “pod naciskiem znacznej grupy widzów”.

To nie koniec! Jak mawiał bowiem klasyk medioznawstwa, Marshall McLuhan: “przekaźnik jest przekazem”. TVP został więc oficjalnym nadawcą Światowych Dni Młodzieży, które będzie transmitować z Krakowa. Prócz tego Jacek Kurski przyjął zaproszenie do transmisji obchodów 1050-lecia chrztu Polski. Zgodził się tym skwapliwiej, że “poprzedni jubileusz [1000-lecia – 1966 r. – WK] został zbojkotowany przez PRL i ówczesną telewizję”.

Na deser smaczek bez większego znaczenia, choć niewątpliwie wywołujący uśmiech na twarzy. Ze skeczu kabaretu “Ani Mru Mru” o “Gwiezdnych Wojnach” TVP wycięła słowa “Prawa i Sprawiedliwości” ze zdania “Witam serdecznie na balu karnawałowym Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem: przebudzenie Mocy”.

Co na to wszystko Jacek Kurski? Że się wszyscy czepiają. Że prawda nas wyzwoli, ale i zaboli – dlatego protestują wszyscy oderwani od koryt i własnego medium. Kurski nie zgodził się na monitoring “Wiadomości”, zalecony przez Radę Programową. Ponoć “dostał sygnały”, że “Wiadomości” i tak są za bardzo proplatformerskie. Powiecie, że kazda władza kładła łapę na mediach. Może i kładła. Ale nie było jeszcze tak, że “Latający Cyrk Monty Pythona” wydawał się przy TVPsychiatryk bajką na dobranoc, która mogłaby zostać wyemitowana o 19.00 przed “Wiadomościami” z Kraśką.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. PiS wyraźnie działa pod wpływem Rosji. Czy ktoś w Polsce sprawdził jakie sa podziemne kontakty Kaczyńskiego z rosyjskim wywiadem? Rosja chce zniszczyć Unie i NATO, a Kaczyński i jego lokaje właśnie to robią, prawdopodobnie za rosyjskie pieniądze. Caryca Katarzyna, przed rozbiorami, tez płaciła, żeby zniszczyć Polska naprawę. Historia sie powtarza!

 2. Po raz kolejny, spokojnie Pani Weroniko.

  TV Kurskiego w szybkim tempie się stoczy i tyle. Zostanie jej kilkanaście procent wyznawców.
  To że ludzie będą oglądać nie znaczy że będą wierzyć. Znamy to z historii dalszej i bliższej.

  Zacytuję pewną ostatnio kontrowersyjną Polityczkę: „potraktujcie to jako szansę”

  Jest i będzie rosło zapotrzebowanie na rzetelne i wiarygodne media. Można to wykorzystać.
  Tylko musielibyście duuuuużo zmienić.

 3. I dlatego jestem za tym, aby wrócił system pałowania buractwa, tak jak kiedyś lało się po mordzie, fryzjerów, kelnerów, portierów i to było bardzo pozytywne, bo bydła niecywilizowanego nie da się argumentami naprostować, tylko przemocą, aby wieprze ze wsi nie wylewali jadu z chorych ryjów. To było dobre bo chamowało chama w drgawkach konwulsyjnych nienawiści i to trzeba przywrócić, bo bydła nie udało się cywilzować, i szpicrutą przez ryja tak jak mojego dziadka, mego papcia i mnie bili gdy jeszcze w czworakach kwiczałem.

 4. Po pierwsze to są propagandyści a nie dzinnikarze, dla propagandystów, za komuny nazywanych ” inwazja pluskw” nie liczą się fakty, że te dokumenty trzeba i grafologicznie i logicznie udokumentować, a jak fakty przeczą propagandzie tym gorzej dla faktów. Też nie lubię Wałęsy ale komuchów to wręcz nienawidzę, a to właśnie prezentuje Pis, to jest bolszewizm do kwadratu. To Pis blokuje lustracje razem z klerem, nie dziwi was że ciągle jakiś SBek zamieszany w afery kościelne. ?Pokazują filmy wyrwane z kontekstu, w taki sposób można udowodnić jak Obama kocha Putina bo razem jedli. Tak więc nie chodzi już o Wałęse, ale byśmy bronili się przed fałszywą propagandą komuchów z Pis, którzy poniżają ludzi, preparują fakty, dowody, bo ktoś nie popiera jedynie słusznego Zomo Kaczyńskiego. Gdy Pis równo zawiśnie wtenczas powiem oficjalnie, że definitywnie w Polsce się skończył komunizm, bo mieli 25 lat na resocjalizacje.

  1. Co wkleja podszywaka to pretensje do podszywki, jakiś Pisowiec sfrustrowany tęsknie kwiczy za obyjanym ryjem, monarchią księży, co na śniadanie jak kilku chopkom dupy nie wyorali i nie zatłukli, to cały dzień zmarnowany był. I teraz wmawiają takim małorolnym parobą, jak to fajnie było, a to leci dosłownie i domaga się pały, jakiś ukryci homseksualiści, trzeba ich przemocą, więc musi wrócić monarchia.

  2. No i czego tępa podszywka wycinasz z kontekstu i wklejasz moje posty wszędzie gdzie się da? Przecież wam księża non stop wmawiają, jak straszna jest demokracja i oświeceniowa rewolucja francuska, a wy to łykacie. Tak więc chcecie świata gdzie jesteś własnością proboszcza, niektórzy uciekali do możnowładców, bo tam poniżenie mniejsze było, ale u księży pozbawieni jakichkolwiek praw, które dało wam oświecenie. To normalnie na śniadanie zabijani byliści i orani w dupę na samą zachciewajkę ksiundza proboszcza. Aż cieżko nie widzieć w tym jakiegoś uległego homoseksualizmu, by was znowu w dupy robił zakon wygłodniałych kleryków i nie ma boli, wywalczyliście monarchię. Trudno w tym zapale klerykalnym nie widzieć tego, że wy chcecie być niewolnikami dyktarorów, chcecie przywracać taki świat.

  3. No i czego tępa podszywka wycinasz z kontekstu i wklejasz moje posty wszędzie gdzie się da? Przecież wam księża non stop wmawiają, jak straszna jest demokracja i oświeceniowa rewolucja francuska, a wy to łykacie. Tak więc chcecie świata gdzie jesteś własnością proboszcza, niektórzy uciekali do możnowładców, bo tam poniżenie mniejsze było, ale u księży pozbawieni jakichkolwiek praw, które dało wam oświecenie. To normalnie na śniadanie zabijani byliści i orani w dupę na samą zachciewajkę ksiundza proboszcza. Aż cieżko nie widzieć w tym jakiegoś uległego homoseksualizmu, by was znowu w dupy robił zakon wygłodniałych klerykuf i nie ma boli, wywalczyliście monarchię. Trudno w tym zapale klerykalnym nie widzieć tego, że wy chcecie być niewolnikami dyktarorów, chcecie przywracać taki świat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Wywrócić szachownicę

Spotkanie Xi Jinpinga i Joe Bidena, dwóch polityków  „wagi ciężkiej” w ramach konferencji …